Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

4,5 Milyon TL'lik turizm yatırımında imzalar atıldı!

Erzurum Tortum'da yer alan ve turizme kazandırılacak 6 yüzen adada ziyaretçiler için tesis yapılacak.

  • Reklam
4,5 Milyon TL'lik turizm yatırımında imzalar atıldı!
04 Nisan 2021 - 19:02
Reklam
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından da Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı kapsamında desteklenen ve Tortum Belediyesi tarafından uygulanacak olan Tortum Yüzen Adalar Turizme Kazandırılıyor projesinin protokolü imzalandı.

Erzurum kent merkezine 55, Tortum ilçesine 5 kilometre uzaklıktaki Zökün Gölü’nde bulunan yüzen adaların turizme kazandırılması ve adaları ziyarete gelecekler için kompleks bir tesis yapılması amacıyla çalışmalara başlandı.


Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Tortum Kaymakamlığı ve Tortum Belediyesi’nin ortaklaşa yapacağı çalışmayla yüzen adaların ülke ve kent turizmine kazandırılması hedefleniyor.


Proje kapsamında kurulacak turistik tesis sayesinde yerli ve yabancı turistlere yüzen adaları görebilecekleri, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve keyifle zaman geçirebilecekleri sosyal bir alan sağlanmış olacak.


Zökün Gölü’nde bulunan 6 adet yüzen adananın çevresinde yürüyüş yolları, seyir terası, restoran, araç park alanı gibi alt yapı ve üst yapı tesisleri yapılacak. Bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan çalışmanın 4,5 milyon liraya mal olacağı bildirildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum