Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmi 12 aya yayacak 8,4 Milyon TL'lik 2 projede imzalar atıldı!

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı kapsamında 2 projede daha destek sözleşmesi imzalandı.

  • Reklam
Turizmi 12 aya yayacak 8,4 Milyon TL'lik 2 projede imzalar atıldı!
22 Mart 2021 - 15:24
Reklam
Toplam yatırım tutarı 8,4 milyon lira olan iki projeye, yaklaşık 5 milyon lira tutarında ajans desteği sağlanmasının planlandığı bildirildi.

Erzurum'da turizmin 12 aya yayılması amacıyla Dağ Safarisi, İp Parkı, Yapay Çim kayağı ve Erzurum Turizm Altyapısına Destek Projesi ile Erzurum Turizm Altyapısına Destek Kent Estetiği Projesi'nin sözleşmeleri imzalandı.


Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı kapsamında desteklenen ve imzalanan projelerle ilgili olarak Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek proje ile ilgili açıklama yapıldı.


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven tarafından imzalanan projeler ile birçok kritere göre Türkiye'nin en önemli kayak merkezi olan Palandöken Kayak Merkezi'nde turist sayısı ve çeşitliliğini artırma çalışmaları amaçlanıyor.

Bu çalışmaların devamı niteliğinde hazırlanan Erzurum Turizm Altyapısına Destek Projesi kapsamında dağ safarisi, ip parkı, yapay çim kayağı ekipman ve altyapı tesisleri oluşturularak hizmet çeşitliliğinin ve turizmin on iki aya yayılması hedefleniyor.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum