Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

47 yıldır park halinde duran otomobil turistik cazibe merkezine dönüştü

Yerel bir sembol haline gelen ve dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce turist, 47 yıldır aynı yerde park halinde duran terk edilmiş arabayı görmek için kasabayı ziyaret ediyor

  • Reklam
47 yıldır park halinde duran otomobil turistik cazibe merkezine dönüştü
04 Kasım 2021 - 06:59
Reklam
İtalya'nın kuzeydoğusundaki Veneto bölgesindeki Conegliano kasabasında yaşayan 94 yaşındaki Angelo Fregolent, eşi Bertilla Modolo'yla birlikte işlettiği gazete bayisinin önüne 1974'te 1961 model Lancia Fulvia markalı arabasını park etti.

Çiftin emekli olduktan sonra aynı yerde bıraktığı otomobil o zamandan beri kasabanın bir parçası haline gelirken bölgeye gelen turistler ve bölge sakinlerinin bu eski otomobille çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasıyla birlikte Fulvia, viral haline geldi ve bölgenin turistik bir noktasına dönüştü. Bununla birlikte neredeyse 50 yıl sonra, kasabanın yetkilileri otomobili 20 Ekim'de kaldırarak yaklaşık 85 km. uzaklıktaki Padua'daki Auto e Moto d'Epoca Motorshow'a transfer etti. Burada otomobil, klasik otomobillerin yanında sergilenmeye başladı.


Ardından otomobil, 47 yıldır dışarıda olduğu için oluşan hasarların giderilmesi ve onarılması için bir atölyeye gönderildi. Tamamen restore edildikten sonra otomobil, Fregolent ve Modolo'nun evinin yanındaki yerel bir okulun dışına yerleştirilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum