Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AB aşı pasaportunu beklerken Türkiye bir ülkenin aşı pasaportuna girdi!

Avrupa Birliği, sadece AB tarafından onaylanan aşılardan oluşan bir Aşı Pasaportu hazırlayıp sadece bu aşı pasaportu ile seyahat serbestisi getirirken, benzer adım başka bir ülkeden geldi.

Reklam
AB aşı pasaportunu beklerken Türkiye bir ülkenin aşı pasaportuna girdi!
25 Mart 2021 - 11:00
Reklam
Sadece Sinovac aşısı olanların ülkeye testsiz ve karantinaya girmeden gelmesi için çalışma yapılan ülkeye Türkler sorunsuz gidecek, Avrupalılar ise her seyahat ettiklerinde kapıda uzun sağlık taramaları ve testlerden geçirilecek.

Alman medyasında Çin'in, sadece Sinovac'ın geliştirdiği CoronaVac aşısından olanları sorunsuz ve başka bir kısıtlama olmadan almaya başlayacağı belirtildi.

Alman Der Tagesspiegel gazetesi Çin‘in, ülkeye sorunsuz giriş iznini sadece Çin aşısı yaptıranlara verme çalışması yaptığını, bunun ekonomik bağlantılar nedeniyle Çin'e sık ziyaret eden Avrupalıları olumsuz etkileyeceğini yazdı.

Türkiye, Çin aşısını uyguladığı için bunu kanıtlayanlar, Çin'e kapıda mecburi test veya karantina şartı olmadan girebilecekken Avrupalılar, Çin'e her gidişinde uzun ve zorlu test süreçlerinden geçiriliyor çünkü AB aşıları kabul edilmiyor.

AB ya da başka bir batı ülkesinde aşı yaptırmış olanların, orada bir daha Çin aşısı ile aşılanıp aşılanmayacağı bilinmezken AB ve diğer bir çok batı ülkesi, Çin aşısının klinik denemelerinin AB ile ABD'deki düzenlemelere uygun olmadığını, aşıya güvenin az olduğunu savunuyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum