Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm sektörünün bankalara olan borcunu açıkladı!

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak iktidarın turizme yönelik önlem almayarak 2021 turizm sezonunu da tehlikeye attığını belirtti.

Reklam
Turizm sektörünün bankalara olan borcunu açıkladı!
25 Mart 2021 - 10:28
Reklam
Sıkıntıları tespit edip çözmekle yükümlü Bakanlığın, sorunları halının altına süpürdüğünü kaydeden Çetin Osman Budak önlem alınmazsa turizm sektörünü 2021’de de zor günlerin beklediğini belirtti.

İktidarın bir an önce harekete geçerek turizm için bir kriz masası kurması gerektiğini belirten Budak yaptığı açıklamada 2021 yılında turizm sektörünü rahatlatmak adına alınacak önlemleri şöyle sıraladı:

''Turizm sektörünün bankalara 134 Milyar lira borcu var. Bu borçların ödemeleri pandemi sonunda başlayacak şekilde düşük faizle yeniden yapılandırılmalıdır. Kısa Çalışma Ödeneği’nin sonlandırılması nedeniyle turizm çalışanları işsizlik ile karşı karşıyadır. Kısa Çalışma Ödeneği turizm sektörü için pandemi sonuna kadar uzatılmalıdır.''

Turizm çalışanlarının hızlı bir şekilde aşılanması gerektiğinin altını çizen Budak turizm sektörünün pandemi döneminde tahakkuk eden devlete olan borçlarının silinmesi ve turizm sektöründe ve bölgelerinde faaliyet gösteren esnaftan stopaj vergisi alınmaması gerektiğini söyledi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum