Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB'den seyahat özgürlüğünün sağlanabilmesi için yeni öneri!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde seyahat özgürlüğünün tam anlamıyla sağlanabilmesi için yeni bir öneride bulundu.

  • Reklam
AB'den seyahat özgürlüğünün sağlanabilmesi için yeni öneri!
25 Şubat 2021 - 13:49
Reklam
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz basına yaptığı açıklamada, düzenlenecek AB liderler zirvesinde birlik içinde seyahat serbestisinin yeniden sağlanabilmesi için yeni bir pasaport uygulamasına geçilmesi önerisinde bulunacağını söyledi.

Başbakan Kurz, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde seyahat özgürlüğünün tam anlamıyla sağlanabilmesi için koronavirüs aşısı yaptırmış, hastalığa yakalandıktan sonra iyileşmiş veya yeni test yaptırmış kişiler için yeşil AB pasaportu uygulamasına geçilmesini istedi.


Aşı yaptırmış veya hastalığa yakalandıktan sonra iyileşerek bağışıklık kazanmış veya yeni test yaptırmış kişiler için yeşil pasaport verilmesi gerekiğini ve AB genelinde bir çözüm bulunması için girişimde bulunacaklarını kaydeden Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz aksi takdirde ulusal düzeyde bir yaklaşıma gidileceğini, aynı görüşte olan komşu ülkelerle bu projeyi hayata geçirmek için çalışacaklarını vurguladı.

AB ülkeleri için de seyahat özgürlüğünün sağlanabilmesi için yeşil pasaport uygulamasının önemli bir rol oynayacağını belirterek birlik içinde sağlanacak uzlaşı doğrultusunda söz konusu pasaportlar için teknolojiden yararlanılacağını söyleyen Kurz, herkesin cep telefonunda bulundurabileceği bir uygulamayla kişisel nedenle ya da iş amaçlı rahatlıkla seyahat edebileceğini savundu.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum