Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB'den seyahatler için flaş 3. doz kararı!

Avrupa'da son dönemde koronavirüs vaka sayılarında yaşanan ciddi artış ve bilimsel bulgular ışığında seyahatlerle ilgili yeni karar alındı.

  • Reklam
AB'den seyahatler için flaş 3. doz kararı!
25 Kasım 2021 - 14:50
Reklam
AB Komisyonu'nun Adaletten Sorumlu Üyesi Didier Reynders tarafından düzenlenen basın toplantısında, AB'nin hem kendi içindeki hem de üçüncü ülkelerden kişilerin AB'ye seyahatlerinde, aşı sertifikalarına 2. doz tarihinden sonraki 9 ay içinde 3. takviye dozunun işlenmiş olması şartını getireceğini duyurdu.

3. dozun yokluğunda sertifikanın geçerliliğini kaybedeceğini bildiren Reynders, kararın Avrupa'da son dönemde koronavirüs vaka sayılarında yaşanan ciddi artış ve bilimsel bulgular ışığında alındığını vurgularken AB, düzenli olarak seyahat kısıtlamalardan muaf tutulabilecek ülkeler listesini güncellemek yerine kişi temelli bir sisteme geçmeyi planlıyor.


1 Mart 2022'den itibaren AB Dijital Sertifikası ya da AB'nin tanıdığı, tam aşılanmış ya da hastalığı atlatmış ve son dozun üzerinden 9 ay geçmeden 3. dozu olduklarını kanıtlayan diğer belgeler ile AB'ye seyahat yapılabilecek. 6-17 yaş aralığı için de geçerli olacak kurallar kapsamında ayrıca tüm uçuşlarda negatif PCR testi zorunluluğu aranacak.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum