Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB, seyahat listesinden 2 ülkeyi çıkardı!

Avrupa Birliği (AB) koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesinden 2 ülkeyi çıkartarak revize etti.

  • Reklam
AB, seyahat listesinden 2 ülkeyi çıkardı!
02 Aralık 2021 - 18:46
Reklam
AB Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, AB ülkelerine zorunlu olmayan seyahatler için uygulanan ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasının tavsiye edildiği ülkeleri içeren liste güncellendiğini duyuran AB Konseyi tarafından yapılan açıklamaya göre AB ülkeleri Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Endonezya, Kuveyt, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay ve Tayvan’a yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırabilecek.

AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çin'e de sınırlar açık tutulabilecek. Son yapılan güncelleme ile birlikte koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesinden Ürdün ve Namibya'yı çıkartarak revize edilen AB'nin listesi, üye ülkeler için tavsiye niteliği taşıyor ve bağlayıcılığı bulunmuyor.


İki haftada bir güncellenen listedeki ülkelerden AB'ye turistik seyahatlere izin verilebilirken, yolculara test ve karantina gibi bazı ek tedbirler uygulanabiliyor.


Listede yer almayan ülkelere, AB ülkelerinin seyahat kısıtlamaları ise devam ederken AB, Mart 2020'de salgının yayılmasını engellemek için zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirilmesini kararlaştırmıştı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum