• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AB seyahat listesinden 3 ülkeyi çıkardı! İşte Türkiye kararı

AB ülkelerine zorunlu olmayan seyahatler için uygulanan ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasının tavsiye edildiği ülkeleri içeren liste güncellendi.

  • Reklam
AB seyahat listesinden 3 ülkeyi çıkardı! İşte Türkiye kararı
17 Ocak 2022 - 13:04
Reklam
Reklam
AB Konseyi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 17 Ocak'taki son güncellemeyle Avustralya, Kanada ve Arjantin'in çıkarılmasının ardından listede 14 ülke yer aldı.

Seyahat listesinde yapılan güncellemeye göre AB ülkeleri, tam aşılı kişiler için Bahreyn, Şili, Kolombiya, Endonezya, Kuveyt, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay'a yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırabilecek. B ununla birlikte AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çin'e de sınırlar açık tutulabilecek.


AB, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesinden Avustralya, Kanada ve Arjantin'i çıkarırken Türkiye ile ilgili bir güncelleme yapmadı. Üye ülkeler için tavsiye niteliği taşıyor ve bağlayıcılığı bulunmayan AB'nin listesi iki haftada bir güncelleniyor ve listedeki ülkelerden AB'ye turistik seyahatlere izin verilebiliyor ancak yolculara test ve karantina gibi bazı ek tedbirler uygulanabiliyor. Listede yer almayan ülkelere AB ülkelerinin seyahat kısıtlamaları ise devam ediyor. AB, Mart 2020'de salgının yayılmasını engellemek için zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirilmesini kararlaştırmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum