• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya da el artırdı! İşte 2022 turizm geliri ve turist sayısı öngörüsü

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz B. Bağlıkaya 2022 yılı turizm beklentilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya da el artırdı! İşte 2022 turizm geliri ve turist sayısı öngörüsü
20 Aralık 2021 - 16:29
Reklam
Reklam
Kasım ayında düzenlenen 2021 Turizm Kongresi'nde turizm sektöründe gelecek yıla dair öngörülerini paylaşan ve 2022 yılında 30 milyar dolar turizm gelirinin aşılabileceğini aktaran TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya katıldığı turizm sektörü temsilcilerinin de yer aldığı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 42. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı'nda son iki yıldır pandemiyle mücadele eden turizm sektöründe artık kayıpları telafi etme dönemine girdiklerini bildirdi.

Omicron varyantının endişe yaratmasına karşın aşının yaygınlaşması ve koronavirüs tedavisinde kullanılacak ilaçların kullanım izinlerinin çıkmaya başlamasıyla 2022'nin daha iyi bir yıl olacağı konusunda umutlu olduklarını vurgulayan Bağlıkaya şu açıklamalarda bulundu:


''Yeni kuşakların beklentileri ve teknolojinin gelişmesiyle sektörde önemli farklılıklar yaşanacak. Sanal, artırılmış ve karma gerçeklik kavramlarının turizmde de kullanılacağı bir dönem başlayacak ve hijyen ve güvenliğin ilk sırada yer aldığı, doğa tatillerinin ön plana çıktığı, küçük ve butik otellerin tercih edildiği, kamp-karavan tatillerine ilgi artarak devam edecek. Pandemi sürecinde tatillerde kalış süreleri uzadı ve bu eğilim devam edecek. Dolayısıyla yeni dönemde turizm ürünlerinin kişiselleştirilmesi ve yeni talebe hızlı cevap verilmesi büyük bir önem taşıyor. Yeni hedeflere odaklanacağımız, sektörümüzü daha iyi yarınlara hazırlamamız gereken bir sürece girmiş bulunuyoruz. 2022 yılında 45 milyon ziyaretçi ve 35 milyar dolar turizm geliri hedefliyoruz.''


Pandemi sürecinde turizm sektörüne yönelik yapılan çalışmalar ve 2022 yılı beklentilerinin değerlendirildiği toplantıya, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, BTSO Turizm Konseyi Başkanı Sibel Ölçüoğlu, TÜRSAB Güney Marmara Başkanı Murat Saraçoğlu, BTSO yönetim, meclis, komite ve konsey üyeleri ile turizm seyahat acenteleri katıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum