Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ABD'den 22 ülke için Çok Yüksek Riskli seyahat uyarısı! İşte Türkiye kararı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) artan sayıda vaka sayıları nedeniyle 22 ülke ve bölgeye seyahat edilmemesini tavsiye etti.

  • Reklam
ABD'den 22 ülke için Çok Yüksek Riskli seyahat uyarısı! İşte Türkiye kararı
19 Ocak 2022 - 08:44
Reklam
CDC, aralarında İsrail, Avustralya, Mısır, Arnavutluk, Arjantin ve Uruguay’ın da olduğu 22 ülke ve bölgeyi Dördüncü Seviye Çok Yüksek Riskli ülkeler seviyesine yükseltti ve Amerikalılar’a Panama, Katar, Bahamalar, Bahreyn ve Bolivya'yı da içeren bu yerlere seyahat etmekten kaçınmaları gerektiğini belirtti.

Yapılan son güncelleme ile birlikte çok yüksek riskli olan dördüncü seviyedeki ülke ve bölge sayısı 100’e çıkarken CDC’nin resmi internet sayfasında, buralara gidilecek olunması halinde, tam aşılanmış olmaya dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. CDC, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Türkiye’yi Ağustos ayında risk oranı çok yüksek kategorisine almış, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Amerikalılar’a yapılan uyarıda ise Türkiye’ye seyahat etmemeleri tavsiye edilmişti.


Bu uyarı için Türkiye’deki koronavirüs enfeksiyonu vakalarındaki artış gerekçe gösterilirken CDC sağlık uyarısı kategorilerine göre birinci seviye düşük risk oranını yansıtırken, dördüncü seviye çok yüksek riskli anlamına geliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum