Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aeroflot hükümet kararını beklediğini açıkladı! Uçuşları iptal etti

Rus Aeroflot, Haziran ayında Türkiye'ye yapacağı tarifeli uçuşları iptal ettiğini duyurdu.

Reklam
Aeroflot hükümet kararını beklediğini açıkladı! Uçuşları iptal etti
18 Mayıs 2021 - 00:14
Rus RBC ajansı, Aeroflot'un Rusya uçuş operasyon merkezi tarafından uçuş yasağının 1 Haziran'dan sonra da devam etmesi konusunda alınmış resmi bir karar olmadığını açıklamasına rağmen Haziran ayı boyunca Türkiye'ye bilet satışlarını iptal ettiğini duyurdu. 

15 Nisan ile 1 Haziran arasında geçerli olan Türkiye'ye haftada iki sefer planı koruyacak olan Aeroflot Haziran ayı için başka uçuş planlanmayacak.

Olası uçuş iptalleri nedeniyle yolcuların mağdur olmaması için bu kararı aldığını duyuran Rus havayolu şirketi ​​​​​​Aeroflot'un Rusya'da çalıştığı acentaları bir maille bilgilendirdiği, alınan kararın ihtiyati tedbir olduğu belirtildi.
 

Şu andaki koşular gereği izin verilen haftada iki uçuş dışında, Türkiye'ye satışları durdurduklarını ve iptal ettiklerini belirten Aeroflot temsilcisi Mikhail Demin Rus RBC ajansına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Farklı bir karar alınırsa uçuş programını revize etmeye, gerekirse uçuş sayısını artırmaya ve satışları açmaya hazırız. Diğer havayolu şirketleri gibi biz de hükümet  kararını bekliyoruz.''

Bununla birlikte Rusya uçuş operasyon merkezi, uçuş yasağının 1 Haziran'dan sonra da devam etmesi konusunda alınmış resmi bir karar olmadığını, Türkiye'ye uçuşların 30 Haziran'a kadar durdurulması gibi bir uzatma kararı olduğu yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını açıkladı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum