Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İbrahim Kalın açıkladı! Rusya'dan uçuşlarla ilgili takvim belirlendi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rus aşısı ve Rusya'dan uçuşlarla ilgili takvim belirlendiğini açıkladı.

Reklam
İbrahim Kalın açıkladı! Rusya'dan uçuşlarla ilgili takvim belirlendi
17 Mayıs 2021 - 21:11
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile geldiği Rusya'nın başkenti Moskova'da, muhataplarıyla yaptığı görüşme sonrasında Vnukovo Havaalanı'nda açıklamalarda bulundu.

Rus aşısının Türkiye'ye gelmesi ve Rusya'dan uçuşların başlaması ile ilgili atılacak adımlar ve sürecin hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandığını belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu hususta yakın vadede bir takvimin belirlendiğini bildirdi.

İkili ilişkilerin seviyesine yakışır bir şekilde, özellikle bugün aşı ve turizm ile ilgili konularda, Bakan Ersoy'un çok doyurucu ve kapsamlı bir sunum yaptığını, Rus mevkidaşların da bunun notunu aldığını belirten Kalın şöyle devam etti:

''Alınan tedbirler netice veriyor. En yakın sürede hem Rus aşısının Türkiye'ye gelmesiyle ilgili hem de turizm sezonunun, uçuşların başlaması ile ilgili atılacak adımlar ve sürecin hızlandırılması konularında mutabakat sağladık. Önümüzde, yakın vadede bir takvim var. Atılacak adımları, birlikte yakın bir şekilde takip edeceğiz. Sadece yerinde gözlemleyip nihai kararı vermek için biraz süre istediler.''

Kalın ayrıca Rus yetkililerin söz konusu talepleri değerlendirip farklı seçenekler üzerinde çalışıp tekrar dönüş yapacaklarını belirtti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum