Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alanya'ya yılın ilk kruvaziyer gemisi geldi! İşte turist sayısı

Turizmin başkenti Antalya'nın Alanya ilçesine yılın ilk kruvaziyer gemisi geldi.

  • Reklam
Alanya'ya yılın ilk kruvaziyer gemisi geldi! İşte turist sayısı
10 Nisan 2022 - 11:45
Reklam
Güney Kıbrıs'ın Limasol kentinden hareket eden Bahama bayraklı, çoğunluğu Alman uyruklu yolcusuyla Alanya Limanı'na yanaşan Artania adlı kruvaziyer gemiyle gelen turistler otobüslerle turisttik ve tarihi ören yerlerine götürülürken bazıları da Alanya çarşısı ve şehir merkezinde gezintiye çıkarak vakit geçirmeyi tercih ettiler.

Uzun süre sonra Alanya'ya ilk kruvaziyeri getirmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen MTS Globe Tur Operasyon Müdürü Ozan Aksoy yaptığı açıklamada ''Uzun bir aradan sonra Alanya'mıza getirdiğimiz Artania gemisinin günlük turlar operasyonunu yapmak için buradayız. Gemimiz Güney Kıbrıs Limasol'dan Alanya'ya geldi. Buradan akşam saat 18.00'e kadar yapacağımız turlar için park pozisyonunda bulunacak. Akşam itibarıyla Rodos bölgesine gidecek. Gemimiz 1985 yapımı Bahama bandıralı bir gemi. Kasım ayı içerisinde Alanya limanımıza bir ziyaretleri daha olacak.'' ifadelerini kullandı.


Güney Kıbrıs'ın Limasol kentinden Alanya'ya gelen kruvaziyerde çoğunluğu Alman vatandaşı 690 yolcu ve 450 mürettebat bulunuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum