Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alman bakandan Türkiye tatili açıklaması!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yaklaşan turizm sezonu öncesinde koronavirüs ile ilgili çeşitli medya kuruluşlarıyla bilgilendirme toplantıları yaptı.

  • Reklam
Alman bakandan Türkiye tatili açıklaması!
23 Mayıs 2021 - 19:33
Reklam
Geçen yıl koronavirüs vakalarının yüzde 50'sinin Türkiye'den ve Balkan ülkelerine gidenlerden geldiğini belirten Bakan Spahn bu yıl da test ve karantina mecburiyetinin devam edeceğini söyledi.

Almanya'da bu hafta sonundan itibaren normalleşmenin başlayacağını, iki veya üç hafta içerisinde, bazı küçük bölgeler dışında yasakların kalkacağını belriten ve Türkiye'nin risk bölgesi olmaktan çıkarılmadığını, hala yüksek enfeksiyon bölgesi olduğunu vurgulayan Bakan Spahn yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


''Geçen yıl, ikinci dalga yaz tatilinden sonra başlamıştı. Evet, geçen yazdan öğrendik. Geçen yıl, Türkiye'deki akraba ve aile ziyaretleri ile Balkanlara gidenler yüzünden ülkemizde yüzde 50 oranında fazla vaka görüldü. Bu yıl engellememiz lazım.''


Türkiye ile bu yıl daha erkenden, gidiş ve gelişler için bir test ve karantina anlaşması yapmak istediklerini ve bu test mecburiyetinin, Almanya tarafından geçen yıl olduğu gibi yine sınırlarda kontrol edileceğini kaydeden Bakan Spahn yurt dışı seyahatler konusundaki bu önlemlerin, salgının en son aşaması olacağını, test yaptırılmasının zorunlu olması gerektiğini aksi durumdaki her şeyin başarılarını suya düşereceğini söyledi.


Almanya olmak üzere, 27 AB üyesi ülkede uygulanacak olan Dijital Aşı Pasaportu uygulamasının Haziran sonunda hazır olacağını belirten Spahn, şu an itibariyle üçüncü aşının gerekliliği konusunda bir şey söyleyemeyeceğini kaydetti.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum