Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KKTC'de elektronik kelepçeli tatil dönemi

KKTC'de oteller turistler için yeni bir uygulama başlattı.

  • Reklam
KKTC'de elektronik kelepçeli tatil dönemi
23 Mayıs 2021 - 18:38
Reklam
Elektronik kelepçe takarak tatil yapacak olan turistler kuralları ihlal etmeleri halinde alacağı cezaları içeren bir taahhütnameyi önden imzalayacak.

7 Haziran’dan itibaren karantina ya da aşı şartı olmadan elektronik bileklikle, otel sınırları içinde kalma şartıyla 5 günlük tatil açılımı ile KKTC'ye giden ve kelepçeye rağmen otel dışına çıkan turistlerin bilgileri cep telefonundaki uygulama ile Sağlık Bakanlığı’na ihbarda bulunacak.


Belirli otellerde uygulanacak kapalı turizmin haftada 10 charter seferi ile sınırlı olacağını belirten Başbakan Ersan Saner çift aşılıların serbest girişlerine ise yine belirli şartlarla izin verileceğini açıkladı.


Elektronik bileklikle otel sınırları dışına çıkmadan 5 günlük karantinasız tatil isteyenler, seyahat öncesinde KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Güvende kal adlı mobil uygulamayı cep telefonlarına yüklemek zorunda. Elektronik kelepçe, cep telefonlarına yüklenen uygulama ile eşleştiriliyor ve turistin kalacağı otel sınırları kaydediliyor. Bileğe takılan elektronik kelepçeler su geçirmez ayrıca GPS sayesinde 100 metreye kadar cep telefonunu algılayabiliyor.


Türkiye’nin düşen vaka sayılarına göre önümüzdeki günlerde çift aşılı karantinasız giriş kapsamına dahil edilmesi bekleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum