Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Alman Hükümeti Turizm Sorumlusu'ndan 2021 yaz sezonu açıklaması

Alman Hükümeti Turizm Sorumlusu Bareiss 2021 turizm sezonuna yönelik açıklamalarda bulundu.

Reklam
Alman Hükümeti Turizm Sorumlusu'ndan 2021 yaz sezonu açıklaması
06 Şubat 2021 - 09:34
Reklam
Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yazı tatil beldeleri yerine evlerinde geçirmek zorunda kalan Almanlara, Hükümetin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss'ın açıklamaları önümüzdeki yaz için ümit oldu.

Nisan ayına denk gelen Paskalya tatilinden sonra bir rahatlama beklendiğini belirten Alman Hükümeti Turizm Sorumlusu Bareiss, Mayıs ayındaki Hamsin Yortusu tatilinde ülke içinde seyahate çıkma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.


Yatili için umutlu konuşan Bareiss'a göre, aşı ve hızlı testler sayesinde Mayıs’tan sonra seyahat koşulları oluşak ve yazın tatile gidenlerin sayısında patlama yaşanacak.


Tatil seyahatlerinde bir patlama olacağını düşündüğünü belirten Bareiss turizm sektörünün kış ve ilkbahardaki maddi kayıplarının bir kısmını yaz sezonunda telafi edebileceğini kaydetti.


Aşıların artması ve hızlı testler sayesinde tatil seyahatlerinin kademeli olarak mümkün olabileceğini ifade eden Bareiss şunları kaydetti:


''Tabii ki, 2021 hala bir kriz yılı olacak. Yılın yarısından itibaren başta Almanya ve Avrupa'da, daha sonra da uzak ülkelerde tatil yapmanın mümkün olmasını bekliyorum. Almanya'da halk arasında seyahat etme arzusu genel olarak yüksek. Seyahat şirketlerini de iflas tehlikesi beklemiyor. Almanya'da turizm sektörü son 10 yılda büyük bir atılım sergiledi. Önümüzdeki süreçte hızla perspektif oluşturulması durumunda sektörün yeniden eski gücünü kazanabileceğini düşünüyorum''

Geçen yıl kısıtlamalar nedeniyle otel konaklamalarının yüzde 40 oranında düştüğü Almanya'da pandeminin başlangıcında oluşturulan ekonomik istikrar fonundan otellerin yanı sıra havayolu şirketi Lufthansa, TUI ve FTI gibi çok sayıda turizm şirketi de yararlandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum