Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Alman turistin 2021 yaz sezonu tercihi belli oldu!

Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından Almanya’da Forsa Kamuoyu araştırma şirketi Alman turistin 2021 yaz sezonuna yönelik kararını belirlemek üzere RTL/N-TV için bir anket yaptı.

Reklam
Alman turistin 2021 yaz sezonu tercihi belli oldu!
19 Şubat 2021 - 18:32
Reklam
Forsa Kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan ankette Alman vatandaşlarına 2021 yaz sezonunda tatile çıkıp çıkmayacakları ve rezervasyon yaptırıp yaptırmayacakları soruldu.

Yapılan anket sonucuna göre, her yıl tatillerini önceden planlayıp rezervasyon yapan Almanlar, koronavirüs salgını nedeniyle şimdilik rezervasyon yerine beklemeyi tercih ediyor.


Almanların yüzde 39’unun bu yıl tatil yapmayı düşünmediği ortaya çıkarken tatil yapmayı planlayanların ise sadece yüzde 13 yurtdışı tatilini tercih ettiği anlaşıldı.


Forsa Kamuoyu araştırma şirketi tarafından RTL/N-TV adına yapılan ankete katılanların yüzde 39’u bu yıl ne baharda ne yaz aylarında tatile gitmeyi planlamadığını belirtirken tatil yapmayı planlayanların sadece yüzde 40’ı şu ana kadar erken rezervasyon yaptırdığını belirtti.


Ankete katılanlardan tatile gitmek isteyenlerin yüzde 27’si Almanya içinde tatil yapmayı tercih ettiğini belirtirken yurt dışını isteyenlerin oranı sadece yüzde 13 oldu. Tatil planlayanların yüzde 15’i hem Almanya içinde hem de yurt dışında tatil yapmak istediğini söylerken yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin de sadece yüzde 34’ü rezervasyon yaptığını açıkladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    1 hafta önce
    Evet.. Tatil uzmanı Alanların "Covid19 daki gelişmelerde" güvenli destinasyon beklemeleri gayet doğal. Türkiye ise "yalan beyan ile yitirdiği güveni" tamir etmek yerine.. İnatla hata yapmaya devam ediyor ve Türk TURİZMİ de bu sürece müdahil bile olmadan SADECE oturup bekliyor..! TAG