Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alman turistin 2022 tatil tercihi belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası

Avrupa’nın en büyük ortak tatil rezervasyon portallarından biri olan İsviçre merkezli HolidayCheck’in 2022 yaz tatili ile ilgili yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı.

  • Reklam
Alman turistin 2022 tatil tercihi belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası
10 Ocak 2022 - 08:58
Reklam
Avrupa’nın en büyük ortak tatil rezervasyon portallarından biri olan İsviçre merkezli HolidayCheck tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre 2022 Nisan-Mayıs için tüm Alman turistlerin tatil rezervasyonlarının yüzde 18’i Türkiye’nin Akdeniz kıyılarına olacak.

Almanya’da 2022 yılında tatile gitmeyi düşünen her 5 kişiden birinin tatil için Türkiye’yi tercih ettiğini söyleyen HolidayCheck uzmanları Türkiye’nin tercih edilmesinin başlıca nedenini kesintisiz güneş, uzun kumsallar, temiz hava, hijyenik önlemler ve Avrupa destinasyonlarına yakın olması şeklinde açıkladı.


Başka bir karşılaştırma portalı olan Almanya merkezli Check24 tarafından yapılan analize göre de Alman tatilcilerin Antalya ve Side bölgesine büyük ilgi duyduğu, garantili güzel havanın tatilcilerin vazgeçilmezi olduğu vurgulanırken Alman tatilciler için ilk sırada gelen Türkiye’yi sırasıyla Mısır’ın Kızıldeniz kıyıları ile Mayrka, Girit ve Kanarya Adaları’nın takip ettiği ifade edildi.


2019 yılında 5 milyon Alman turist Türkiye’ye gelirken, salgının başladığı 2020 ve 2021 yıllarında yaşanan kısıtlamalardan olumsuz etkilenen seyahatlerden dolayı bu rakam 2020’de 1.1 milyon 2021’de ise 3 milyon oldu. Türkiye turizm sektörünün 2022 beklentisi ise yeniden 5 milyonun üzerinde Alman turist sayısına ulaşmak var.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum