Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya'dan Türkiye'nin aralarında bulunduğu ülkelere seyahat uyarısı!

Almanya’da hükümet tarafından pandemi nedeniyle vatandaşlarının yurt dışına gidemeyecekleri ülkeler listesine yenileri  eklendi.

  • Reklam
Almanya'dan Türkiye'nin aralarında bulunduğu ülkelere seyahat uyarısı!
08 Ocak 2022 - 04:12
Reklam
5 Ocakta aralarında Türkiye’nin de olduğu yüksek riskli 70 destinasyona 40 destinasyon daha eklenirken böylece Alman hükümetinin zorunlu olmadıkça gidilmemesini tavsiye ettiği destinasyon sayısı 110’a ulaştı.

Federal Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan seyahat uyarısı listesinin pandemi ile mücadele birimi Robert Koch Enstitüsü (RKI) verileri doğrultusunda oluşturulduğu bildirilirken bir destinasyonun Yüksek riskli ilan edilmesi Federal Dışişleri Bakanlığı'nın zorunlu olmayan turistik seyahatler için bir seyahat uyarısı olarak kabul ediliyor, ancak seyahat yasağı anlamına gelmiyor.


Seyahat uyarısı kapsamında yüksek riskli destinasyona yapılmış rezervasyon varsa ücretsiz olarak iptal edilebiliyor. RKI’nin 100 bin kişide vaka oranına göre yaptığı düzenlemeyle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi 100.000 kişi başına yaklaşık 3500 vaka görülme oranıyla ilk sıralarda yer alırken bu ülkeyi İrlanda, Yunanistan, Danimarka, Fransa, İngiltere ve İspanya gibi diğer Avrupa ülkeleri izliyor.


Alman hükümeti tarafından alınan karar doğrultusunda Avrupa'da Estonya, İzlanda, Lüksemburg ve İsveç de artık yüksek riskli alanlar olarak kabul edilirken Almanya'nın komşu ülkelerinden Avusturya yüksek riskli bölge değil.


5 Ocak’ta ilan edilen aralarında Türkiye’nin de olduğu Yüksek Riskli ülkeler şu şekilde:
Mısır, Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Barbados, Bhutan, Çin, Kosta Rika, Curacao, Dominik Cumhuriyeti, Dubai/BAE, Fiji, Hong Kong, Hindistan, Endonezya (Bali), Jamaika, Japonya, Kamboçya, Kanada, Cape Verde, Katar, Küba, Maldivler, Fas, Mauritius, Myanmar, Namibya, Yeni Zelanda, Rusya, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, Güney Afrika, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Tunus, Türkiye, Uruguay, ABD, BAE, Vietnam.

7 Ocak’ta ilan edilen Yüksek Riskli ülkeler şu şekilde:
Angola, Arjantin, Avustralya, Bahamalar, Bahreyn, Belize, Bolivya, Cabo Verde, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Côte d'Ivoire, Estonya, Fiji, Fransa (Fransız Guyanası, Guadeloupe, Martinique, Mayotte, St. Martin ve St. Barthélemy'nin Fransız bölümü), Gabon, Gana, Grenada, Gine, İzlanda, İsrail, Jamaika, Katar, Kenya, Komorlar, Kuveyt, Lüksemburg, Mali, Moritanya, Hollanda, Aruba ve Curaçao, Nijerya, Panama, Ruanda, Zambiya, İsveç, Sierra, Leone, Güney Sudan, Togo, Uganda, Uruguay, BAE.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum