• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya'da Türkiye rezervasyonlarındaki son durumu açıkladı!

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, koronavirüs salgını sonrası turizm sektöründe toparlanmanın devam ettiğini belirterek Türkiye tatil rezervasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Almanya'da Türkiye rezervasyonlarındaki son durumu açıkladı!
09 Mart 2023 - 13:24
Reklam
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınından 3 yıl sonra yeniden ITB Fuarı'nda yüz yüze katılımın sağlandığını belirten ve bunun turizm sektörü için önemli olduğunu kaydeden Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, turizm için genel olarak çok iyimser olduklarına dikkati çekerek bu yıl ITB'de bunu hissettiklerini ifade etti.

Sektörde toparlanmanın devam ettiğini ve rezervasyon durumunun şu anda oldukça olumlu olduğunu vurgulayan Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, geçen yıl zaten çok yeterli bir yaz sezonu geçirdiklerini, neredeyse salgın öncesi seviyeye ulaştıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Aslında bu devam edecek. Aralık, ocak, şubat aylarında güçlü rezervasyonlar aldık. Türk ortaklarımız ve dostlarımız için iyi olan şey, Türkiye'nin zirvede olması. Almanlar salgının buruk döneminden sonra tatil yapmak istiyorlar ve Türkiye gibi eski geleneksel destinasyonları yeniden hayal ederek rezervasyonlarını yaptırıyorlar.''


Yüksek enflasyon ve enerji maliyetlerinin Almanların tatil kararlarını biraz etkilediğini vurgulayan Fiebig şöyle devam etti:

''Fiyata daha duyarlılar. Mükemmel bir fiyat ve kaliteye sahip destinasyonların rezervasyonda çok iyi durumda olduğunu görüyoruz. Ayrıca her şey dahil teklifler gibi belirli bir bütçe güvencesi sağladığı için Alman müşteriler, buna odaklanıyor. Koronavirüs sonrası turizm sektöründe toparlanma Akdeniz'in doğusunda batısına göre daha iyi durumda. Özellikle Türkiye, Alman tatilcilerin en gözde destinasyonlarından biri olarak çok fazla talep görüyor. Türkiye, tatilde her şey dahil ürünlerde çok iyi.''

Daha fazla Alman turistin Türkiye'ye gelmesi konusunda çalıştıklarını, Almanya'da destinasyon olarak Türkiye'nin açık ara en başarılı bölge olduğunu vurgulayan Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, bu yüzden Türk ortakları ve dostları ile her gün Almanya'dan Türkiye'ye daha fazla turistin gitmesi konusunda çalıştıklarını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum