• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya turistik seyahatler için düğmeye bastı!

Almanya Sağlık Bakanı, AB Komisyonu'nun aşı sürecini tamamlamış kişilere turistik seyahatlerde kolaylıklar tanınması önerisine destek verdi.

  • Reklam
Almanya turistik seyahatler için düğmeye bastı!
03 Mayıs 2021 - 16:55
Reklam
Reklam
AB içinde izinli aşılardan biriyle aşılanmış olan kişilerin AB ülkelerine seyahat etmelerinin mantıklı olacağını belirten Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkeye girişte karantina muafiyeti de sağlanacağını söyledi.

Almanya içinde aşı sürecini tamamlamış kişilere pandemi önlemlerinden kısmi muafiyetler tanınması tartışması sürerken Almanya Sağlık Bakanı Spahn Haziran ayı sonuna kadar AB çapında geçerli bir dijital aşı kartı uygulamasının hayata geçirilebileceğini kaydetti.


Aşı sürecini tamamlayanlara yönelik kolaylıkların bu hafta, en geç önümüzdeki hafta kararlaştırılmış olacağını belirterek kolaylıkların güncel negatif test ibraz edenler ile koronavirüs geçirmiş kişileri de kapsamasının planlandığını belirten Almanya Sağlık Bakanı Spahn bu gruplar için fiziki temas ve sokağa çıkma kısıtlamalarının büyük ölçüde hafifletilebileceğini söyledi. 


Seyahat düzenlemelerinde yapılacak değişiklikle bu grup için ülkeye girişlerde karantina uygulamasından da muafiyet planlandığını kaydeden Almanya Sağlık Bakanı Spahn, bu muafiyet için söz konusu kişinin tehlikeli bir mutasyonun bulunduğu bölgeden gelmemesi şartı aranacağını belirtti.


Düzenlemenin Salı günü Meclis Adalet Komisyonu özel oturumunda ele alınması, Çarşamba günü Bakanlar Kurulunda onaylandıktan sonra Perşembe günü Federal Meclis ve Cuma günü Eyalet Temsilciler Meclisi'nde oylanması bekleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum