Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya'dan en çok turist gönderdiği ülkeye seyahat uyarısı! Gitmeyin

Avrupa'nın pek çok bölgesinde koronavirüs vaka sayıları yeniden artmaya başlarken ülkede koronavirüs vakalarının yeniden yükselmesinin ardından Almanya riskli bölge uyarısında bulundu.

  • Reklam
Almanya'dan en çok turist gönderdiği ülkeye seyahat uyarısı! Gitmeyin
10 Temmuz 2021 - 12:45
Reklam
Almanya'da salgın hastalıklar konusunda yetkili Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Almanya'nın en çok turist gönderdiği ülke olan İspanya'da vakaların hızla artması nedeniyle yeniden risk bölgesi listesine dahil edildiği bildirildi.

Kanarya ve Mayorka Adaları da dahil olmak üzere tüm İspanya için geçerli olan risk bölgesi sınıflandırması, Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın vatandaşlarına bu ülkeye gitmemeyi tavsiye etmesi anlamına geliyor. Ancak bu karar, İspanya'ya seyahat edenler, ya da bu ülkeden Almanya'ya dönenler açısından uygulamada kayda değer bir değişiklik yaratmıyor.  


Uçak yolculuğu ile İspanya'dan Almanya'ya dönenler, bugüne dek olduğu gibi yanlarında ya güncel bir negatif test sonucu ya da tam aşılanmış olduğuna veya iyileştiğine dair belgelerden birini bulunduranlar karantina uygulamasından da muaf tutuluyor.


Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Kıbrıs, geçen pazar gününden bu yana Alman hükümeti tarafından yüksek insidans bölgesi kategorisine alınmış durumda. Bu da aşı ya da iyileşme belgesi olmadan, Kıbrıs'tan Almanya'ya gelenlerin yanlarında bir negatif test bulundursalar dahi 5 ile 10 günlük bir zorunlu karantinaya girmeleri anlamına geliyor. Bununla birlikte Kıbrıs'ın yanı sıra Portekiz, İngiltere ve Rusya da  Almanya tarafından yüksek insidans bölgesi sayılan ülkeler arasında.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum