Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya Türkiye'yi yüksek salgın ülkesi ilan etti! Uçuşlar durdurulabilir

Almanya, Türkiye’yi yüksek salgın ülkesi ilan ederken alınan kararın, Almanya'ya seyahat kurallarının daha da sıkılaştırılması anlamına geldiği aktarıldı.

Reklam
Almanya Türkiye'yi yüksek salgın ülkesi ilan etti! Uçuşlar durdurulabilir
09 Nisan 2021 - 21:49
Edinilen bilgiye göre alınan kararın bir sonraki aşamasıda Türkiye ile AB arasında uçuşların durdurulabileceği kaydedildi.

Bununla birlikte bir sonraki aşamanın da ülkede yeni bir koronavirüs mutasyonunun yayılıyor ve diğerlerine bunu bulaştırıyor riski olabileceği ifade edildi.

Türkiye ile birlikte, yüksek salgın bölgesi ilan edilen diğer ülkeler Hırvatistan, Ukrayna ve Ermenistan olurken Malta, Letonya ve Slovakya’nın ise risk bölgesi kategorisine indirildiği aktarıldı. İngiltere'de gelişen B.1.1.7 mutasyonu nedeniyle, AB üyesi ülkelerle İngiltere arasındaki tüm gidiş-geliş durdurulmuştu.

Dünya çapında 40'a yakın ülkenin yüksek salgın bölgesi ilan edildiği ifade edilirken yüksek salgın bölgesinin tüm gidiş-gelişlerin durdurulacağı dünyaya koronavirüs mutasyonu yayma bölgesinin bir alt basamağı olduğu belirtildi.

Her 100 bin kişide, 200 insidenz ya da vaka görülen ülkeler bu statüye alındığı, salgının durmaması ve yayılması durumunda ise en üst seviyeye geçilerek Türkiye ile gidiş ve geliş uçuşlarının durdurulacağı duyuruldu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum