Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin turizm için görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin turistlerin güvenliğini ve koronavirüs ile ilgili genel durumu telefonla görüştü.

Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin turizm için görüştü!
09 Nisan 2021 - 19:13
Reklam
Kremlin basın servisi tarafından yapılan açıklamaya göre liderler, koronavirüse karşı Sputnik V aşısının ortak üretilmesi konusuna ve Türkiye'ye tedarik edilme olasılığı ile birlikte Rus turistlerin Türkiye'de tatil yapması konularına değindi.

Koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele konularını detaylı bir şekilde tartışan iki lider bu alanda işbirliği kurmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Kremlin basın servisi tarafından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus vatandaşların Türkiye'de yapacakları tatillerde sağlık ve güvenliklerini sağlamak için gereken her şeyi yaptıkları yönünde Putin'e güvence verdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Türkiye'yi ziyaret eden Rus vatandaşlarının sağlığının korunması da dahil olmak üzere, uzman yapılar arasında en yakın temasların sürdürülmesi kararlaştırıldı.''

Bununla birlikte Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova'nın Türkiye'yi riskli ülke olarak nitelemesinden sonra hükümetin vereceği karar beklenirken, pek çok Rus turistin ihtiyaten turlar için ödeme yapmayı ertelemeyi tercih ettikleri belirtiliyor.

TourDom.ru portalının bazı turizm acentalarına dayandırdığı habere göre, bugün bakanlar kurulu toplantısında Türkiye'ye uçuşlarla ilgili karar çıkacağı tahminiyle, satışlarda düşüş yaşanıyor. 

TourDoum.ru portalının konuştuğu Rus turizmciler şunları söyledi:

''Türkiye'ye uçuşların kısıtlanabileceği söylentileri birkaç gündür ortalıkta dolaşıyordu. Ancak dün, cuma günkü toplantıda ele alınacağı haberi gelince pek çok turist bekleme kararı aldı. Türkiye'ye genellikle günde 150-200 tur satıyoruz. Son 2 günde bizim satışlarımız yüzde 25 düştü.''

Bu arada 7 Nisan'da Türkiye'de turizm sektörünün otel ve işletmelerinin çalışanlarına geniş çaplı bir aşılama kampanyasının başlatılması da olumlu haber ve Türkiye lehine argüman olarak yorumlandı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum