Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya vize yasağını güncelledi! İşte Türkiye kararı

Amanya ve bazı AB ülkeleri, koronavirüs nedeniyle vize kurallarını güncelledi.

  • Reklam
Almanya vize yasağını güncelledi! İşte Türkiye kararı
01 Nisan 2021 - 21:32
Reklam

Güncellenen vize kurallarına göre, Türklere yine vize verilmeyecek ve özel şartlar dışında Avrupa seyahati ve vize randevusu olamayacak.

Bununla birliklte İsviçre, Türkiye'yi risk bölgesi ilan etmedi ancak vize de vermeme kararı aldı. Avusturya ise vize yasağını biraz yumuşattı ve sadece gazetecilere istisnai vize verebileceğini duyurdu.



Yenilenen Ülkeye giriş kısıtlamaları başlıklı açıklamada, Türkiye'den Almanya Federal Cumhuriyeti'ne olan seyahat kısıtlamaları devam etmektedir denilirken 90 günden az sürecek ziyaretler için geçerli vize veya TC Hizmet/Hususi pasaport sahiplerinin ancak istisnai hallerde Almanya'ya gidebileceği vurgulandı.


Seyahatten önce ayrıca Almanya'ya ön giriş kaydının www.einreisemeldung.de adresinden yapılması gerektiği hatırlatılırken açıklamada yeni kurallar uzun uzun anlatıldı.


Yapılan açıklamaya göre, ülkeye girmek zorunda olanlar şartları yerine getirip istisnai durumlarda vize alanlar, en fazla 48 saat önce yapılmış bir koronavirüs testinin negatif sonucunu bulundurmak zorunda olacak ve bu48 saat, testin alındığı an değil, numunenin alındığı zamandan başlayacak ve 6 yaşından büyük herkesi kapsayacak. Test sonucu yolcu beraberinde götürülecek.

Test sonucundan bağımsız olarak gidilen yerde, o eyaletin ya da ülkenin uygulamasına göre ortalama 10 gün karantinada kalınacak. Test sonucu 10 gün saklanacak ve yetkili makamlara sorulduğunda ibraz edilecek. Ülkeye girişten beş gün sonra test yaptırıp negatif sonuç alınırsa, karantina sonlanabilecek.

Açıklamaya yapılan yeni eklemede ayrıca şu ifadelere yer veridli:

''Türkiye 15.07.2020 tarihinden beri risk bölgesi olarak sınıflandırılmıştır. Henüz vaka sayısının çok yüksek olduğu bölge veya virüs varyantına rastlanılan bölge olarak sınıflandırılmadı.''

Yapılan açıklamada yer alan ifadelere göre Türkiye, bundan sonra böyle sınıflandırılırsa uçuşlar da durdurulabilecek. Hatta karayolu ile de gidiş-çıkış duracak. İngiltere'ye yapıldığı gibi toptan ülke karantinası uygulanacak.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum