Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara'da turistik amaçlı Kent Gezileri başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ara verilen kültür, sanat ve turizm etkinliklerine normalleşme sürecinin başlaması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte yeniden başladı.

  • Reklam
Ankara'da turistik amaçlı Kent Gezileri başladı
26 Haziran 2021 - 11:53
Reklam
Kurulan mutluluk sahneleri ve spor etkinlikleri ile renklenen Başkent'te bu kez turistik amaçlı kent gezileri yeniden başladı.

Ankara'nın tanıtımına katkı sağlamak ve yerel esnafa destek olmak amacıyla düzenlenen ücretsiz turistik kent gezilerinin başladığını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.


Adım Adım Ankara sloganıyla Başkentlileri kent gezilerine katılmaya davet eden Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


''Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kültür sanat etkinliklerimiz ve mesleki eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün itibarıyla Ankara'mızın dört bir yanını ücretsiz ilçe gezilerimizle keşfe çıkarken esnafımızın da yüzünü güldüreceğiz.''


Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ilk etapta Başkent'in 15 ilçesine haftalık olarak rehberler eşliğinde otobüslerle yapılan ücretsiz gezi programı, pandemi kurallarına uygun olarak düzenleniyor. Kent gezilerinde yöresel halk pazarlarından alışveriş yaparak yerel esnafa destek olan vatandaşlar, tarihi yerleri de gezip kent turizminin de canlanmasına katkı sağlıyor. 16 Haziran'dan bugüne kadar 540 kişinin katıldığı kent gezilerine Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Bugüne kadar 540 kişinin katıldığı turistik kent gezileri için Başkent 153 üzerinden başvuru yapılıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum