Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara turizminde hedef tek elden yönetim ve tanıtım

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) öncülüğünde düzenlenen İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı’nda normalleşme süreciyle birlikte Ankara genelinde yapılacak turizm tanıtım faaliyetleri ele alındı.

  • Reklam
Ankara turizminde hedef tek elden yönetim ve tanıtım
01 Mart 2021 - 10:09
Reklam
Ankara'da bir otelde düzenlenen toplantıya kentte turizm adına hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları ile seyahat acentaları temsilcilerinin yanı sıra, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Derneği Genel Başkanı Nevzat Ceylan ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu katıldı.

Programdakoronavirüs salgın sürecinin turizm sektörüne etkileri, 2021 turizm hedefleri değerlendirildikten sonra söz alan katılımcılar, talep ve görüşlerini dile getirdi.


Toplantıda Ankara’nın turizm verileri hakkında bilgiler paylaşan Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu amaçlarının Ankara’nın turizm sektöründe rekabet gücünü, pazar payını ve marka değerini arttırmak olduğunu belirtti.

Sektör temsilcileriyle birlikte Ankara turizminin tek elden yönetilmesi ve tanıtılması için çalışacaklarını kaydeden Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu şöyle devam etti:

''Valilik tarafından Ankara’nın Turizm Yürütme Kurulu oluşturuldu. Ankara bütün kültürel değerleriyle hepimiz için bir tane. Hepimiz bu değerleri tek bir elden anlatacak, tanıtım birliğini sağlayacak bir yapının oluşturulmasını istiyoruz. Şehrimizin ön plana çıkmış olan kültürel, turistik, doğal, termal, gastronomi ve sağlık turizmi değerleri konusunda tanıtım stratejisini belirleyecek argümanları ortaya koyduk. Ankara’mızı başarılı bir tanıtım stratejisiyle hem ulusalda hem uluslararası alanda hak ettiği noktaya getirmeye çalışacağız.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali
    1 yıl önce
    Aman bu Ayvazoğlu nu bu işlere karıştırmayın trabzon’un anasını ağlattı ankara’ya yazık olmasın