• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ankara ile Abu Dabi arasında direkt uçuşlara başladı!

Ankara Esenboğa Havalimanı, Wizz Air’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’den gerçekleştirdiği ilk uçuşu törenle karşıladı.

  • Reklam
Ankara ile Abu Dabi arasında direkt uçuşlara başladı!
19 Ocak 2023 - 11:15
Reklam
Reklam
TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Wizz Air’in Abu Dabi’den düzenlediği ilk uçuş su takıyla karşılandı.

Airbus A321 tipi uçakla gerçekleştirilen ilk uçuşla toplam 219 yolcu Ankara’ya gelirken Wizz Air Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün Ankara ile Abu Dabi arasında karşılıklı tarifeli uçuş gerçekleştirecek.

 
Ankara Esenboğa Havalimanı'nın pandeminin etkilerini hızlıca geride bıraktığını 2022 yılında 8,5 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiklerini belirten TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer Ankara’dan dünyanın dört bir yanına direkt uçuşları artırmak üzere paydaşları ile birlikte yoğun şekilde çalıştıklarını, 2023’e hızlı bir başlangıç yaparak Wizz Air Abu Dhabi’nin Türkiye’deki ilk tarifeli hattı olan Abu Dabi-Ankara’nın ilk uçuşunu karşılamaktan ve yolcularına yeni bir noktaya direkt uçuş konforu sunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

 
Türkiye'nin herkesin mutlaka görmesi gereken zengin bir tarihe sahip olduğunu belirten Wizz Air Abu Dhabi Genel Müdürü Michael Berlouis ise 2023’te büyümeye ve herkes için uygun seyahat seçenekleri sunmaya devam edeceklerini söyledi. Bu yeni hatla birlikte yurtdışında 19 ülkede 29, yurtiçinde 40 destinasyona direkt uçuş bulunan 16 havayoluna hizmet veren Esenboğa Havalimanı 2022’de 8 milyon 644 bin yolcu ağırladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum