• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye sürdürülebilir turizmde atağa geçiyor!

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Basın Sözcüsü Kaan Kaşif Kavaloğlu Türk turizmini tanıtmak için dijitalde ve medyada çok ciddi pazarlama etkinliklerinin yapıldığını anlattı.

  • Reklam
Türkiye sürdürülebilir turizmde atağa geçiyor!
19 Ocak 2023 - 07:42
Reklam
Reklam
Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) ile Sürdürülebilir Turizm Programı anlaşması yapan ilk ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çekerek, çevreye olan duyarlılığı ve sistemin sürdürülebilirliğini tüm dünyaya kanıtlayacaklarını söyleyen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı ve TGA Basın Sözcüsü Kaan Kaşif Kavaloğlu TGA'nın bu anlamda dinamik bir yönetime sahip olduğunu vurguladı.

Özellikle bu yıl da pazarlama stratejisini devam ettirmenin temel amaçları olduğunu vurgulayan Kavaloğlu yeni pazarların geliştirilmesi, eldeki pazarlarda gücü kaybetmemek gibi temel ilkeleri olduğunu, rakip ülkelerden ön planda olmak için çalıştıklarını söyledi. 2023'ün turizmde çok ciddi anlamda artıyla tamamlanacak bir yıl olacağını ifade ederek Türkiye için önemli bir pazar olan Rusya'da eski rakamlara ulaşmak istediklerini belirten Kavaloğlu şöyle devam etti:


''Almanya, 2022'de rekor yılı olan 2019'un rakamlarının üzerine çıktı. İngiltere ilk defa 1 milyon turist sayısını geçti. Polonya ve Balkan pazarının güçlenmesi sektörü umutlandırdı. Temel olarak ilk beş turizm ülkesi arasında olmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin salgın sürecinde hayata geçirdiği Güvenli Turizm Sertifikası'nın turizme katkısı önemli. Güvenli Turizm Sertifikası hala devam ediyor. Turizme ciddi katkılar sağladı. Güvenli turizmin ardından, GSTC ile Sürdürülebilir Turizm Programı anlaşması yapıldı. Anlaşma dört evreden oluşuyor. İlk evreyi bu sene itibarıyla tamamlayacağız. Böylece çevreye olan duyarlılığımızı ve sistemin sürdürülebilir olduğunu tüm dünyaya kanıtlayacağız, buna önderlik yapacağız. Sadece Antalya'da 50 otel Sürdürülebilir Turizm Sertifikası'nı aldı. Bu ayın sonunda sertifika alan otel sayısı 100'e çıkacak. Yıl sonuna kadar 400 otelin üzerine çıkmasını bekliyoruz. Bu anlamda dünyada bir ilki başarıyoruz.''


Türkiye'yi tercih eden turist profilinin yüzde 70'ini, daha önce ülkede tatil yapanların oluşturduğuna işaret eden, Sürdürülebilir Turizm Sertifikası ile Türkiye'ye daha önce gelmemiş kişilerin de tatile gelebileceğini vurgulayan Kavaloğlu, Türkiye'nin dünyanın en güzel coğrafyasında olduğunu ve bunun turizm hareketi şansı sağladığını belirterek, çevreye verdikleri önemi sürdürmek istediklerini anlattı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum