Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankaralı turizmciler Başkan Yavaş'a taleplerini iletti

Ankaralı turizmciler, Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman’ın öncülüğünde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

  • Reklam
Ankaralı turizmciler Başkan Yavaş'a taleplerini iletti
14 Temmuz 2019 - 12:47
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı, Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman’ın öncülüğünde makamıznda ziyaret eden turizmciler, Başkent Ankara’nın turizmine yönelik taleplerini iletti. Öncelikli olarak Ankara’nın bir tanıtım filmine ihtiyacı olduğunu dile getiren Akman, “Ankara’nın 24 saat yaşayan bir şehir olmasını istiyoruz” dedi.

 

Ankaralı turizmciler olarak, kentin marka bilinirliliğini artırıcı çalışmalar beklediklerini, kentin turizminin gelişmesi için tüm paydaşlarla birlikte topyekün çaba sarf edilmesi gerektiğini ifade eden Akman, bugüne kadar katıldıkları yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarında Ankara’yı sadece ATİD’in temsil ettiğini bu konuda da belediyeden destek beklediklerini bildirdi.

Ankara’da uluslararası bir festival düzenlenmesinin Başkent’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandıklarını, diğer illerde de Başkent Günleri düzenlenerek kentin turizm potansiyelinin birebir anlatılabileceğine dikkat çeken ATİD Başkanı Akman, kale ve çevresinin restorasyon işlemlerine hız verilmesi gerektiğinin önemli olduğunu vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Başkentin her yönüyle 24 saat yaşayan bir şehir olmasını istiyoruz. Özellikle şehrin aydınlatılması, yaşayan şehir olma özelliği için gerekmektedir. Ankara’nın gri şehir imajından kurtarılması için gerçekleştirilecek rengarenk organizasyonlarla kentin yaşayan bir şehir olmasının sağlanması, Başkent Ankara'nın turizminin gelişmesi için çok önemlidir.”

 

Fuar alanının en hızlı şekilde açılmasını istediklerini, bununla birlikte Ankara’da kongre turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmaların da hız kazanması gerektiğine vurgu yapan Akman, Ankara’dan diğer ülkelere direk uçuş sayısının artırılmasına yönelik taleplerini de iletti.

Ankaralı turizmcileri dinleyerek, taleplerine olumlu yaklaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Ankara turizmini geliştirmeyi ve Ankara’nın kalkınmasını amaçlayan Kent Konseyi’nde Ankara’nın önemli bir sivil toplum kuruluşu olan ATİD’in de yer alması gerektiğini söyledi. Yavaş, “Ankara turizmini geliştirmek için ortak çaba harcamalıyız” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum