Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm İşbirliği Derneği'nde Cengiz Terzi yeniden başkan

Turizm sektörü ile ilgili önemli projeler hazırlamak üzere yola çıkan Turizm İşbirliği Derneği'nin (TUR-İD) 1.Olağan Genel Kurulu İstanbul'da gerçekleştirildi.

  • Reklam
Turizm İşbirliği Derneği'nde Cengiz Terzi yeniden başkan
29 Mart 2021 - 10:21
Reklam
Tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeni ile turizmcileri bu sıkıntılı günlerde biraraya getirerek dayanışma sağlamak üzere kurulan Turizm İşbirliği Derneği'nin (TUR-İD) ilk Genel Kurulu yapıldı. 

Yapılan genel kurul sonrasında tekrar başkanığa seçilen TUR-İD Başkanı Cengiz Terzi grubun oluşumu ve resmileşerek dernek olmasının ardından ilk genel kurula kadar olan süreçte yapılanlar çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi.


Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada Turizm ve Kültür Bakanlığı, TÜRSAB, İstanbul Valiliği, Gastronomi Turizmi Derneği, diğer kurum ve kuruluşlar ile iyi ilişkiler kurulduğunu belirten Başkan Terzi şu ifadeleri kullandı:


''Gerçekleştiridğimiz ziyaretler ile derneğin çalışmaları ve gelecek dönemde yapmayı planladığı projeler hakkında bilgiler verildi. Derneğin en önemli amacı, tüm turizm paydaşlarımızın, kader birliği yaptığımız şu zor günlerde birlik ve beraberlik içerisinde işbirliği yapmalarını, daha da ileriye gitmelerini, daha güçlü markalar halinde güzel işler başarmalarını sağlamaktır.''


Derneğin önemli projelerinden birinin Tur-İd Genç Akademi'yi de kurduklarını söyleyen Terzi bu proje ile daha eğitimli ve donanımlı turizimciler yetiştirilmesinin hedeflendiğini böylece Türkiye'nin turizm geleceğine bir nebze katkıda bulunacaklarını bildirdi. 

Bir diğer önemli çalışma olan Tur-id PORTAL’ın da hazırlık aşamasında olduğunu ve bu konuda oteller ile görüşüldüğünü bildiren Terzi yeni dönemde Portal ile ilgili tüm üyelerinin kazanacağı pek çok gelişme gerçekleşeceğini bildirerek bu konuda da bilgiler verdi.


Tek liste halinde gidilen seçim sonucunda Cengiz Terzi yeniden başkan seçilirken yönetim kurulunu ise Akay Öndeyer, Belgin Özçelik, Mine Özal, Özgün Menevşe oluşturdu. 
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum