Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Anna Popova'dan Rus turiste uyarı: ''Türkiye'ye giderseniz...''

Rusya Tüketici Haklarını Koruma ve İnsan Sağlığı Denetleme Merkezi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, tatil için Türkiye’ye gitmeyi planlayan vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Reklam
Anna Popova'dan Rus turiste uyarı: ''Türkiye'ye giderseniz...''
09 Nisan 2021 - 08:09
Reklam
Rospotrebnadzor Başkanı Popova Komsomolskaya bir radyonun canlı yayınında Mayıs ayındaki tatil döneminde Türkiye’ye gitmeyi planlayanlara burada koronavirüs vakalarının son günlerde çok artmış olduğu uyarısını yaptı.

Türkiye’de hasta olanların sayısının kısa sürede neredeyse dört misli arttığına dikkat çeken Popova şunları söyledi:

''O kadar kısa bir sürede oldu ki bu, kelimenin gerçek manasıyla birkaç hafta içinde bu durumda gelindi. Vatandaşlarımız tatillerinde buraya gitmeyi düşünüyorlarsa, söylemeliyim ki son derece rahatsızlık verici bir duruma düşebilirler. Tatil yapmayı umarken orada kendilerini sokağa çıkma yasağı uygulanan bir bölgede bulabilirler, bu son derece olası bir durum.''

Popova ayrıca Rus vatandaşlarının Türkiye’de virüse yakalanabileceğine atıfla bulunarak evlerine dönüşte kendileriyle beraber hiç ummadıkları bir hediye getirebilecekleri uyarısı yaptı.

Rospotrebnadzor Başkanı, koronavirüsün mutasyon  geçirmesi ile ortaya çıkan yeni türlerin çoğunun Türkiye üstünden Rusya’ya geldiğini de yineledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum