Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'daki VonResort Golden Coast Otel'de yıkım gerginliği

Turizmin başkenti Antalya Manavgat'ta faaliyette olan 5 yıldızlı VonResort Golden Coast isimli otele yıkım için gelen ekiplerle otel çalışanları arasında gerginlik yaşandı.

  • Reklam
Antalya'daki VonResort Golden Coast Otel'de yıkım gerginliği
23 Mart 2021 - 18:24
Reklam
Edinilen bilgiye göre, aynı bölgede bulunan başka bir otelin yetkilileri tarafından yapılan şikayet üzerine Manavgat Belediyesi'nin yıkım kararı ilgili otele 11 Mart'ta tebliğ edildi.

Nisan başı itibariyle sezon açılışı yapmak için hazırlık yapan otelin bahçesinde bulunan havuzun bir kısmı ve havuzun yanında bulunan kafeterya için verilen yıkım kararı üzerine otel yetkilileri çeşitli görüşmeler yapmalarına rağmen herhangi bir sonuç alamadı.


Sabah erken saatlerde VonResort Golden Coast isimli otele gelen yıkım ekipleri ve zabıtaları gören sezon hazırlığı yapan personel, iş makinelerinin gireceği yeri araçlarla kapatmak suretiyle geçmelerini engelledi. Otel çalışanları ve zabıtalar arasında gerginlik yaşanması üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bölgede güvenlik önlemleri alındı.


Otel avukatları tarafından Antalya İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma kararı için başvuru yapılarak sonucu beklenmeye başlanırken iş makinelerinin önüne set çeken ve zabıtalarla gerginlik yaşayan personele uyarılarda bulunan Otel genel koordinatörü Süleyman Gürpınar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Biz yanlışlığın mahkemeden döneceğine inanıyoruz. 1 Nisan'da otelimizi açıyoruz. Ama şimdi burada bulunan zabıta arkadaşlarımızda görevlerini yapıyor. Biz mahkemenin en iyi kararı vereceğine inanıyoruz. Karar aleyhimize bile olsa Manavgat Belediyemiz bu yolu 1 hafta içinde gece gündüz çalışarak yapacaktır, bundan emin olun. Lütfen kötü bir kelime kullanarak hem bizi hem de kendinizi zor durumda bırakmayın. Biz gereğini yapıyoruz. Şimdi lütfen içeri girin.''

Otel çalışamları ve zabıta ekipleri arasında yaşanan gergin bekleyiş mahkemenin yürütmenin durdurma kararı verdiğinin açıklanmasıyla son bulurken Jandarma ekipleri ve Manavgat Belediyesi'ne bağlı ekip ve iş makineleri mahkemenin kararının ardından bölgeden ayrıldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum