Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de üçüncü dalga şoku! Yurt dışı seyahat yasakları uzatılıyor

Türkiye'nin turizmde önemli pazarlarından İngiltere'de 12 Nisan’da açıklanacak olan yeni tedbirler sonrasında yurt dışı seyahat kısıtlamalarının uzatılması gündemde.

  • Reklam
İngiltere'de üçüncü dalga şoku! Yurt dışı seyahat yasakları uzatılıyor
23 Mart 2021 - 14:00
Reklam
The Times gazetesinin haberinde bir hükümet kaynağı, insanların 17 Mayıs'tan önce seyahat etmelerini engellemek için kısıtlamaların süresinin uzatıldığını söyledi.

Hükümet kaynağı düzenlemenin, hükümetin çalışma grubunun 12 Nisan'da sunacağı değerlendirmeyle etkileşim içerisinde olacağının altını çizdi.


Geçtiğimiz ay 12 Nisan’da yeni önlemlerini açıklayarak 17 Mayıs itibarıyla seyahat kısıtlamasının kaldırılması beklenen İngiltere’de İngiliz basını koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan yurt dışı seyahat kısıtlamalarının Haziran ayının sonuna kadar uzatılacağını ve kurallara aykırı şekilde ülkeden ayrılmak isteyen kişilere 5 bin sterlin para cezası uygulanacağını yazdı.


Koronavirüse karşı aşılamanın en erken başladığı ülke konumundaki İngiltere’de hükümetinin oluşturduğu çalışma grubunun 12 Nisan'da yurt dışı seyahatlere izin verilmesiyle ilgili raporunu sunması beklenirken hükümet geçtiğimiz ay, seyahat kısıtlamalarını kaldırsa bile bunun en erken 17 Mayıs'ta başlayacağını belirtmişti.


İngiltere'de 12 Nisan’da açıklanacak olan yeni tedbirler sonrasında yurt dışı seyahat kısıtlamalarının Temmuz’a kadar kısıtlanacağı ile ilgili peş peşe haberler yapılırken BBC, kurallara aykırı şekilde ülkeden ayrılmak isteyenlere 5 bin sterlin para cezası uygulanacağını bildirdi.

The Times ve BBC, Boris Johnson hükümetinin kısıtlamalarının kaldırılmasına ilişkin yol haritası üzerine çalıştığının altını çizerken, belirlenecek önlemlerin önümüzdeki günlerde Parlamento’ya geleceğini ve onaylanması durumunda 29 Mart’ta yürürlüğe gireceğini yazdı.

Bu düzenleme kapsamında da yurtdışına seyahat kısıtlamasının 30 Haziran'a kadar devam etmesi öngörülüyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum