Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'nın mavi bayraklı plaj sayısı 203 oldu

Turizmin başkenti Antalya'daki mavi bayraklı plaj sayısı her geçen gün artıyor.

  • Reklam
Antalya'nın mavi bayraklı plaj sayısı 203 oldu
24 Haziran 2019 - 20:16
Reklam

Muratpaşa ilçesinde Konserve koyunda bulunan bir otele ait plaj, 2019-2020 sezonunda Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen program kapsamında mavi bayrak almaya hak kazandı. Böylece Antalya'daki mavi bayraklı plaj sayısı 203 oldu.

 

Mavi Bayrak almaya hak kazanan otelin Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bilem, Muratpaşa Belediyesi Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Gürkan Yılmaz ile otel çalışanları, mavi bayrağı törenle asarken Bilem, işletme olarak yoğun denetimlerden geçtiklerini, zorlu olan şartları yerine getirdikten sonra mavi bayrağı almaya hak kazandıklarını söyledi.

 

Bilem, "Uluslararası öneme sahip olan özelliğiyle de denizimizin ve tesisimizin insan sağlığına uygun olduğu bu yıl da tescillenmiş oldu. Mavi bayrak, tatil programı yapanların ve tur operatörlerinin aradığı, dünyada halk nezdinde en çok tanınan ve bilinen eko-etikettir" dedi.

Türkiye'de 463 plajda, 22 marina ve 15 yatta mavi bayrak dalgalanacağını belirten Bilem, turizmin bunun turizm için önemli bir faaliyet olduğunu belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum