• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bodrum'daki yüksek fiyatları BODER Başkanı Dengiz böyle savundu!

Yaz sezonunun başlamasıyla plaj ve otellerde hareketlilik başladı.

  • Reklam
Bodrum'daki yüksek fiyatları BODER Başkanı Dengiz böyle savundu!
22 Mayıs 2022 - 09:20
Reklam
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum'da özel plajlara girişlerin 150 TL'den başladığı ve verilen hizmetin kalitesine göre locaların ise geçen sene yüksek sezonda 10 bin euroya kadar çıkan fiyatlarının bu yıl da aynı olması bekleniyor.

Özel plajlarda 1 lahmacun'nun 200 TL, hamburgerin içindeki malzeme ve sunum hizmetine göre 35 ile 200 TL arasında satışa sunulduğu Bodrum'da her hizmetin bir bedeli olduğunu belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz daha salaş yerlerde lahmacuna daha fazla fiyat ödeniyorsa bunun yanlış olduğunu ve hizmet kötüyse mutlaka hakkın aranması gerektiğini söyledi. Doğru hizmet vermeyen işletmenin yüksek fiyatlar belirlemesini kabul etmediklerini belirten BODER Başkanı Dengiz şöyle devam etti:


''Her hizmetin bir fiyatı vardır. İyi bir marka gömlek giymenin bir bedeli olduğu gibi daha uygun fiyatlı da gömlek giyebilirsiniz. Bizdeki otelcilik de hizmet de bu şekildedir. İyi hizmet veren otellerin özel plajların fiyatı bellidir. Orta kalitedeki otellerde fiyatlar daha uygundur. Bu bedeli de verilen hizmete ödüyorsunuz. Lahmacunun fiyatının 200 TL olmasının mutlaka bir nedeni vardır. Bunun hem ürün hem de sunumunda bir hizmet kalitesi vardır.''


Özel plajların girişte müşterilerine ilk başlarda 150 TL gibi bir kredi açtığını ve bu kredi dahilinde içecek ve yiyecek alınabildiğini ayrıca özel plajların işletmecilerinin bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstlendiğini belirten BODER Başkanı Dengiz bazı plajlarda verilen hizmetin bedelinin 1.500 TL'ye kadar çıktığını geçen sene yüksek sezonlarda özel plajlardaki localara giriş ücretlerinin 10 bin euroya kadar çıtığını hatırlatarak bu rakamın plajdaki bir bölümün kapanması için verilen ücret olduğunu belirtti.


Dünyanın her yerinde yüksek, orta ve düşük fiyat uygulaması olduğuna da dikkati çeken  BODER Başkanı Dengiz ayrıca Bodrum’da her şey pahalı algısı oluşmaması gerektiğini, algının hizmete ve müşteri memnuniyetine yönelmesi gerektiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum