Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'ya gelen turist sayısı rekor kırdı, 2022 hedefi yükseldi

Koronavirüs salgını sürecinde turizmin başkenti Antalya'ya 2021 yılının ilk 10 ayında gelen turist sayısının 8 milyonu aşması turizmcileri sevindirdi

  • Reklam
Antalya'ya gelen turist sayısı rekor kırdı, 2022 hedefi yükseldi
02 Kasım 2021 - 20:27
Reklam
Turist sayısı bakımından beklentinin üzerinde bir sezon geçirdiklerini anlatan, yıl sonu hedefinin 9.5 milyon üzerinde turist olduğunu söyleyen Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz 2022 yılı için hedefin 2019 rakamlarının üzerinde olması gerektiğini vurguladı.

Kasım ayının ilk günlerinde, sezonun geneline bakıldığında beklentilerin üzerinde bir sezon geçtiğini belirten ve tüm Antalya çanağı için bunu söylemenin mümkün olduğuna dikkat çeken KETAV Başkanı Yorulmaz ''Geçen ay zaten 8 milyon baremini geçmiştik. Kasım ayı sonunda 9 milyon rakamlarını geçmiş oluruz. Yıl sonunda da 9,5 milyon aralığına oturur gibi gözüküyor.'' dedi.


Kasım ayının gelmesiyle yazlık tesislerin kapandığını ancak spor turizminde hareketlilik yaşandığını anlatan Yorulmaz şöyle devam etti:

''Bunun dışında kongre turizmi devam ediyor. Yine kışın da devam eden charterlar var. Sezonu güzel geçirdik, kıştan da umutluyuz. Özellikle erken rezervasyon döneminde otellerin açık, destinasyonların çalışır olması bize avantaj olarak geri dönecektir. Hem Avrupa, hem de İngiltere pazarı için özellikle bu söylediğim geçerli olacaktır. 2022'den çok daha ümitliyiz. Bizim hedefimiz Antalya için minimum 16 milyon turist olmalı. Çünkü biz 2019'da 14-15 milyon aralığında turist sayısı yakalamıştık. Bunun üstüne çıkmalıyız. 2022, bu sayıları aşacağımız yıl olacaktır diye düşünüyorum.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum