• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aşı olmayan lokantalara, otel ve hastanelere artık giremeyecek!

Ülkede 8 Kasım'dan itibaren yeme içme mekanları, kişisel bakım merkezleri, otel ve hastane gibi kapalı alanlarda aşı ve iyileşmiş olma şartı aranacak.

  • Reklam
Aşı olmayan lokantalara, otel ve hastanelere artık giremeyecek!
06 Kasım 2021 - 20:44
Reklam
Reklam
8 Kasım'dan itibaren kafe, restoran, kişisel bakım merkezleri, otel ve hastanelere koronavirüs aşısı yaptırmış ya da hastalığı geçirmiş kişilerin girişine izin verilecek olan Avusturya'da Başbakan Alexander Schallenberg, birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Avusturya’da da salgına ilişkin durumun çok ciddi olduğunu ve yoğun bakımdaki hasta sayısının beklenilenden hızlı yükseldiğini kaydetti.

Avusturya genelinde 8 Kasım'dan itibaren yeme içme mekanları, kişisel bakım merkezleri, otel ve hastane gibi kapalı alanlarda aşı ve iyileşmiş olma şartının aranacağını belirten Schallenberg, 25 kişinin üzerindeki toplantılar için de söz konusu iki koşulun geçerli olacağını duyurdu.


Koronvirüs salgınına karşı tek koruma önleminin aşı olduğunu dile getiren ​​​​​​Başbakan Schallenberg, yeni düzenlemeyle aşıya ilgiyi artırmanın ve daha fazla kişinin aşı yaptırmasını sağlamanın hedeflendiğini ifade etti.


Yeni düzenleme için 4 haftalık bir geçiş sürecinin de öngörüldüğünü belirten Schallenberg, bu süre zarfında ilk aşısını olmuş ve PCR testi yaptıranların da iki doz aşı yaptırmış gibi kabul edileceğini ve söz konusu kapalı alanlara girişlerine izin verileceğini anlattı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum