Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aşılı turistlere kapılarını tamamen açıyor!

Ülkede Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşılardan herhangi biriyle aşılanan herkese turist vizesi başvurularının açılacağı açıklandı.

Aşılı turistlere kapılarını tamamen açıyor!
29 Ağustos 2021 - 14:41
Reklam
Emirates Haber Ajansı’nın (WAM) haberine göre, karar daha önce yasaklanmış ülkelerden gelenler de dahil olmak üzere tüm ülkelerin vatandaşları için geçerli olacak.

WAM, alınan yeni karar sonrasında sürdürülebilir toparlanma ve ekonomik büyümeyi sağlamaya yönelik ulusal çabalarının destekleneceğini belirtirken Birleşik Arap Emirlikleri tarafından alınan karar doğrultusunda yeni kurallar 30 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.


Alınan karar doğrultusunda Birleşik Arap Emirlikleri'ne turist vizesiyle gelen yolcuların aşı durumlarını hükümetin sağlık uygulamasına kaydetmeleri ve havaalanında hızlı testlerden geçmeleri gerekiyor. Resmi yetkililerin açıklamasına göre, turist vizesiyle gelen yolcular havaalanında zorunlu hızlı PCR testi yaptıracak. Aşılanmayanlar ise önceki kurallara tabi kalmaya devam edecek.


Birleşik Arap Emirlikleri’nin en yüksek nüfuslu emirliği Dubai, gökdelenleri, Palmiye Adaları, lüks otelleri ve geniş ölçekli alışveriş merkezleri ile tüm lüksü yaşatan önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor. Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanından alınan verilere göre, Dubai 2019’da 16,73 milyon turist ağırlamıştı. 2020’de koronavirüs salgını nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu sayı 5 milyon 510 bine düştü.


2019 yılında seyahat ve turizm gelirlerinin Gayrı Safi Yurt içi Hasıla’nın yüzde 11,5’ini oluşturan Birleşik Arap Emirlikleri’nde turizm geliri 2019’da 27,9 milyar dolar olmuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum