Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATİD Başkanı Birol Akman: "Ankara turizmi için güç birliğine ihtiyacımız var"

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Ankara’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için güç birliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

  • Reklam
 ATİD Başkanı Birol Akman: "Ankara turizmi için güç birliğine ihtiyacımız var"
10 Ağustos 2019 - 12:21
Reklam

Başkent’in sağlık, termal, kültür ve gastronomi turizminde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Ankara’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için güç birliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

Kentin turizm için belirlenen hedeflere ulaşmasını sağlamak ve Ankara turizmini geliştirmek için tüm kesimlerden destek beklediklerini ifade eden Akman, kentin dünyadaki bilinirliliğini artırma noktasında var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Bu bağlamda yerel yönetimler başta olmak üzere Ankara milletvekillerini ziyaret ederek destek istediklerini belirten Akman, yerel yönetimlerinin desteğinin önemli olduğunun altını bir kez daha çizdi.

 

Başkent Ankara’nın siyasetin ötesinde Ankara kimliği ile her alanda kendini göstermesi gerektiğini ifade eden Akman, Ankara’nın turizmde büyük bir potansiyeli barındırmasına rağmen istenilen noktada olmadığını, bunun da en büyük sebebinin tanıtım ve pazarlama eksiği olduğunu söyledi.

 

Başkent Ankara'da turizminin gelişmesi için tüm paydaşların katılımıyla topyekün bir çaba sarf edilmesi gerektiğinin altını çizen ATİD Başkanı Akman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret ederek, Ankaralı turizmciler olarak taleplerini ilettiklerini hatırlattı. Kentin marka bilinirliliğini artırıcı çalışmalar beklediklerini kaydeden Akman, Başkan Yavaş’tan Ankara’nın 24 saat yaşayan bir şehir olmasını istediklerini kaydetti. Ayrıca, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici’ye de ziyaretlerde bulunduklarını belirten Akman, milletvekillerinden kentin turizmine katkı beklediklerinin altını çizdi.

 

Akman, Ankara’nın turizmde destinasyon merkezi haline gelmesi için Ankara’nın önde gelen kurum, kuruluş ve isimlerinin turizme katkı sunmasının önem arz ettiğini kaydetti. ATİD olarak Ankara turizmi için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Akman, “Ankara’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için güç birliğine ihtiyacımız var” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum