Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATOR Başkanı Lomidze'den Türkiye'de tatil açıklaması

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze 2021 yaz sezonu ve Rus turistin Türkiye tatili ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
ATOR Başkanı Lomidze'den Türkiye'de tatil açıklaması
05 Nisan 2021 - 16:28
Reklam
ATOR Başkanı Lomidze, Güneydoğu Asya'daki bazı ülkelerin yaz aylarında yabancı turistlere kısıtlamaları kaldırabileceğini, ancak doğrudan uçuşları henüz başlamadığı için o destinasyonlara kitlesel turizm hareketinin zor olacağını kaydetti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlerin Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerine sonbahardan önce seyahat edemeyeceklerini söyledi.


ATOR Başkanı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Koronavirüs salgınının üçüncü dalgası Avrupa’da gittikçe yaygınlaşıyor. Bu şartlarda Rus turistin yazın Avrupa'ya gitmesi pek olası değil. Ne olacağını tahmin vermek zor, herşey salgındaki duruma bağlı, ama görüyoruz ki, durum normalleşmekten uzak.''


Avrupa ülkelerinin Rus turistlere kapıları açması konusunda iyimser tahmin olarak sonbahar, karamsar tahmin olarak 2022 başını gösteren ATOR Başkanı Lomidze’ye göre Güneydoğu Asya ülkeleri ancak sonbahar veya kış aylarında Rusları ağırlayabilecek hale gelecek.

Türkiye'ye Mayıs tatili için talebin u an beklentilerin altında kaldığını açıklayan ATOR Başkanı Lomidze şunları söyledi:

''Çünkü Türkiye'de salgının durumuna göre, belirli aralıklarla kısıtlamaları uygulanıyor. Görünüşe göre, çoğu turist Türkiye'den rezervasyon yaptırmak için Nisan ortasına kadar bekleyecek. Şu anda hala uçakla kişi başı 30 bin rubleye Alanya'da üç yıldızlı bir otelde paket satın alınabilirken ortalama tur fiyatı 40-45 bin ruble.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum