Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

ATOR'dan Türkiye'ye yönelik Ekim-Kasım rezervasyonu açıklaması

Rusya’dan turist getiren tur operatörleri sezonu aralık ayına kadar uzatacaklarını duyurdu.

ATOR'dan Türkiye'ye yönelik Ekim-Kasım rezervasyonu açıklaması
05 Ekim 2020 - 06:20
Reklam

İkinci dalgadan endişelenmeyen Ruslar, Ekim ve Kasım ayında da Türkiye’ye tatil talebinde bulunurken Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türkiye’de Ekim ve Kasım aylarının yaz aylarından daha iyi geçeceğini bildirdi.

İngiltere'nin Türkiye'yi karantina uygulanacak ülkeler listesine alması sonrasında İngilizlerin Türkiye tatilleri bıçak gibi kesilirken, Ruslar vakalara aldırmadan kışa kadar gelmeye devam edecek.

Reklam

Ülkede koronavirüs açısından Türkiye'nin Rusya’dan daha iyi durumda yorumları yapılırken, tatil talebi vakaların nasıl değerlendirildiğiyle ilgilenmiyor. Antalya’da plajlarda okulların etkisiyle Alman turistin sayısı azalırken, Rus turist sayısının artması bekleniyor. İlk 8 ayda en çok Alman turist gelirken, kapıların geç açıldığı Rus turist Eylül’de arayı kapatarak öne geçti.

ATOR’un Türkiye’nin bu yıl yurt dışı tatilinde lider ülke olacağının vurgulandığı açıklamada, “Operatörlerden edinilen verilere göre, Rusya’dan Türkiye’ye turist akışı eylülde ağustosa kıyasla çok daha iyi olabilir. Salgında ikinci dalgaya ilişkin psikolojik eşik aşıldığında, turistler ekim ve kasımda Türkiye’de yazı yakalayacaklar” denildi.

ATOR tarafından yapılan açıklamayı değerlendiren turizmcilere göre, Türkiye’ye gelip Rusya’ya dönenlerde koronavirüse yakalanan olmaması ve Rusların gidebileceği destinasyon sayısının kısıtlı olması sezonun uzamasını sağladı.

Reklam

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'dan geçtiğimiz yıllarda bu aylarda talep önemli oranda düşerken bu yıl Ekim ayına girilmesine karşın düşmek bir yana artarak devam etmesi üzerine tur operatörleri Türkiye programlarını sezonu uzatan şekilde yeniden düzenledi. Otelciler ise Rusların gelmeye devam etmesinin moral olduğunu belirtiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam