Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Avrupa'nın en büyük online seyahat acentasında iflasın ayak sesleri!

Koronavirüs salgınından en ağır darbeyi yiyen turizm sektörünün en büyük firmaları içine düştükleri zor durumdan kurtarılmaları için devlete sığınıyor.

  • Reklam
Avrupa'nın en büyük online seyahat acentasında iflasın ayak sesleri!
17 Ekim 2021 - 20:11
Reklam
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından yayımlanan raporlara göre 2019 yılında Fransa'nın ardından 83,5 milyon ile dünyada en fazla turist alan ikinci ülke olan İspanya'da zor duruma düştükleri için devletin kendilerini kurtarmasını isteyenlere online seyahat acentası eDreams Odigeo'nun da katılmasıyla devletten kurtarılma isteyen firma sayısı 20'yi buldu.

İspanya'da Stratejik Şirketlerin Ödeme Gücünü Destekleme Fonu'ndan yardım talep eden, Nisan ayında aldığı 25 milyon Euro krediye rağmen içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşamayan Avrupa'nın en büyük online turizm seyahat şirketi konumunda olan eDreams Odigeo bankalardan istediği yeni krediyi de alamayınca devlete başvurdu.


Seyahat endüstrisinin Avrupa merkezi ve lokomotifi konumunda olan Almanya'da da ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu Lufthansa ve sektörün en büyük grubu TUI, hükümet talimatıyla kamudan sağlanan milyarlarca Euro kredi ile ayakta tutuluyor. Benzer durum Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük merkezi İngiltere'de de yaşanıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum