Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turistik mekanlarda yapılan denetimlerde ceza yağdı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Turizm Şube Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Beyoğlu Belediyesi Zabıta ekipleri, Maliye ekipleri, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin bulunduğu denetim komisyonu turistlerin yoğun olarak bulundukları yerleri denetledi.

  • Reklam
Turistik mekanlarda yapılan denetimlerde ceza yağdı!
17 Ekim 2021 - 18:45
Reklam
Halk arasında turistleri kendi ürünlerini almaları ya da kendi mekanına çekme olarak adlandırılan hanutçuluk yöntemine karşı gerçekleştirilen denetimde çok sayıda polis ve zabıta ekibi görev aldı.

İlk olarak denetimde hanutçuluk yapan ve turistleri mekanlara yönlendiren bir kişiyi takip eden ekipler şahsa 210 lira cezai işlem uygularken ekipler, denetim esnasında içerisinde turistlerin obulunduğu bir işletmenin nargile satışı yaptığını tespit etti. Pandemi kapsamında cezai işlem uygulanan mekana iki kaçak işçi çalıştırdığı için 90 bin TL, nargile sunum belgesi olmadığı için 15 bin TL ve nargile sunumundan üçüncü kez 35 bin TL cezai işlem uygulanırken mekana toplam 140 bin TL ceza kesildi. Cezası yazılan ve tutanağı tutulan mekanın kapanma cezasını Kaymakamlığın vereceği öğrenildi.


Tarlabaşı'nda da ruhsatsız hizmet verdiği öğrenilen bir işletmeye 4 yabancı şahsı sigortasız çalıştırdığı için 160 bin TL cezai işlem uygulanırken mekan ekipler tarafından mühürlendi. Çalışma belgesi olmayan 4 kişi ise polis ekipleri tarafından karakola götürüldü.


Son olarak İstiklal Caddesi'nde fahiş fiyatların uygulandığı istihbaratını alan ekipler bir gece kulübüne de baskın gerçekleştirdi. O an içeride müşterileri bulunan mekanda yapılan denetimde içki fiyatlarının fahiş olduğu tespit eden ekipler, satışı gerçekleştiren içkileri kontrol ederek sahte olup olmadıklarını tespit etti. Mekana fahiş ücret belirlediği için 7 bin lira TL cezai işlem uygulandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum