Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Avrupa Seyahat Komisyonu: ''Turizm uçurumda, karantinalar kaldırılsın''

Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC), seyahat edenlerin yüksek riskli olmadığını belirterek, karantinaları kaldırmaya ve hareketliliği yeniden sağlamaya çağırdı.

  • Reklam
Avrupa Seyahat Komisyonu: ''Turizm uçurumda, karantinalar kaldırılsın''
07 Aralık 2020 - 12:49
Reklam
Seyahat edenlerin yüksek riskli olmadığını belirterek, AB hükümetlerini EASA ve ECDC kurallarına uymaya, karantinaları kaldırmaya ve hareketliliği yeniden sağlamaya çağıran Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC), yaptığı açıklamada, Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi (ECDC) ve Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı’nın (EASA), Covid-19 testi ve karantinası için yayınladığı yeni kılavuzları memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

ETC tarafından yapılan açıklamada, AB hükümetlerinin, Covid-19 salgını sırasında seyahat önlemleri konusunda bilinçli kararlar vereceğine vurgu yapılırken ETC’nin Kasım ayında yayınladığı “Yurt İçi ve Avrupa İçi Seyahat için İzleme Duygusu: Dalga 2” adlı rapora atıfta bulunularak “Gezginler arasında Covid-19 yaygınlığının genel popülasyondan daha düşük olduğu tahmin edildiğini gösteriyor” denildi.


ETC tarafından atıfta bulunulan rapor, uçak yolcularının tespit edilen tüm Covid-19 vakalarının yüzde 1’inden azını oluşturduğunu ve Covid-19 bulaşma oranını artırmadığını doğruladığına vurgu yaparken ECDC ve EASA, kılavuzlarda sunulan özel önlemlere dayalı olarak üye devletler arasında uyumlaştırma tavsiye ediliyor.

Avrupa turizmi bir uçurumdadır

ETC tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Avrupa turizm sektörü bir uçurumdadır ve başka bir koordine edilmemiş etkisiz kısıtlamalardan sağ çıkamaz. Bu yeni öneriler, Avrupa hükümetlerinin aşı bulunmadan önce seyahati kolaylaştırmak için koordineli güvenlik önlemlerini uygulamaya başlaması için sağlam bir temel sağlıyor”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum