• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avrupalı emekliler günlük 21 Euro bedelle kış tatilini Türkiye'de geçirecek!

Türkiye turizminin en önemli destinasyonları arasında yer alan Antalya, şimdiden kış turizmine yönelik planlarını yapmaya başladı.

  • Reklam
Avrupalı emekliler günlük 21 Euro bedelle kış tatilini Türkiye'de geçirecek!
16 Ağustos 2022 - 04:12
Reklam
Avrupa’da yaşayan yaklaşık 150 milyon emekliyi hedef pazar olarak seçen turizmciler, Avrupa’da hızla yükselen yaşam maliyetlerinin Antalya’daki kış turizminin önünü açacağını düşünüyor.

Hızla artan yaşam maliyetleri nedeniyle Avrupa’da yaşayan emeklilerin Türkiye’ye gelmesini bekleyen sektör temsilcileri uzun süreli konaklama paketi hazırlarken günlük 21 Euro bedelle Türkiye’de tatil yapılacağını belirten ve bu konuda özel bir çalışma hazırlayan Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Avrupa’da hızla artan enerji fiyatlarının özellikle Almanya’da yaşayan emeklileri uzun süreli tatile yönlendireceğini vurguladı. Almanya’da geçtiğimiz yıla göre doğalgazın yüzde 95, benzinin yüzde 35, elektriğin yüzde 15, yiyecek içeceğin yüzde 20 arttığını belirten Recep Yavuz Brandenburg Federal Tüketici Kurumuna göre bu yıl iki çocuklu bir ailenin benzin, doğal gaz, elektrik ve yiyecek içecek için geçen yıldan 3 bin 461 Euro daha fazla ödemek zorunda kalacağını, Rusya ile ilişkilerin iyice çıkmaza girip vanaların tam kapanması durumunda sıkıntının daha da büyüyeceğini söyledi.


Avrupa da yaklaşık 150 milyonluk dev bir emekli ordusu olduğunu ve sadece bir işaret beklediklerini kaydeden Yavuz şöyle devam etti:


''Uzun süreli konaklama paketleri her zaman vardı, ancak şartlar gereği bu sene çok daha önemli hale geldi. Durumu aylar öncesinden okuyan tur operatörleri hazırladıkları çok cazip paketlerle kış döneminde Avrupalı emeklilere uzun süreliğine yurt dışı tatil paketleri ile işareti verdiler. Antalya uzun süreli konaklama paketinde rakiplerine fark atıyor. 3 yıldızdan, 5 yıldıza kadar otel alternatifleri, oda-kahvaltı veya her şey dahil seçenekleri, Avrupa’dan kolay ulaşım imkanı, sağlık alt yapısı ve cezbedici fiyatları Antalya’yı rakiplerine göre oldukça öne çıkarıyor. Avrupa'daki birçok tatil rezervasyon sitesi bu alternatifleri tatilcilerin beğenisine sunmuş durumda. Buna göre Antalya 152 otel ve 56 geceleme imkanı ile en kapsamlı portföyü oluşturuyor. Kasım-Şubat dönemini kapsayan bu programda her bütçeye, her zevke uygun çok cazip oteller mevcut.''


Almanya–Antalya Gidiş/dönüş uçak bileti, 56 gece 57 gün her şey dahil konaklama Almanya’dan Havalimanı'na tren bileti, Antalya Havalimanı ile otel arası transferler, bir turistin günlük giderinin yemesi, içmesi, konaklaması dahil toplamda 21 Euro’ya geldiğini kaydeden Yavuz bu kişilerin aynı dönemi evinde geçirmesi durumunda 21 Euro ile özellikle kış aylarında günü kurtarmasının imkansız olduğunu belirterek şöyle devam etti:

''Yani resim çok net ortada bu kış Avrupa’da kalmak Antalya’da tatil yapmaktan daha pahalı. Antalya’nın sunduğu bu fırsatlar oteline ve sunulan hizmete göre değişiyor. 56 gün için 511 Euro ödeyebileceği 3 yıldızlı otelde, 9892 Euro’ya ultra lüks 5 yıldızlı otel de mevcut. Emeklilerin gelirleri arasında farklar var. Emeklilerin gelirleri, çalışırken aldıkları maaş ile doğru orantılı. İşte bu yüzden her emekliye hitap eden 152 otellik alternatif çok önemli. Antalya 152 otel, 50 bin yatak ile 4 ay boyunca kapılarını Avrupalı emeklilere açtı ve misafirlerini bekliyor.''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum