• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Alman seyahat acentalarından emekli Almanlar kışı Türkiye'de geçirsin teklifi!

Alman Seyahat Acentaları Derneği VUSR’nin başkanı Marija Linnhoff’un emeklilerin kışı güneyde, başta Türkiye olmak üzere sıcak ülkelerde geçirme önerisi Almanya’da tartışma başlattı.

  • Reklam
Alman seyahat acentalarından emekli Almanlar kışı Türkiye'de geçirsin teklifi!
09 Mayıs 2022 - 12:08
Reklam
Reklam
Kışın gazdan tasarruf etmek için Alman emeklilerin tüm soğuk ayları Türkiye, İspanya (Mallorca), Tunus gibi ülkelerde geçirmesi gerektiğini söyleyen Alman Seyahat Acentaları Derneği VUSR’nin başkanı Marija Linnhoff devletin de 500 euro ile uzun vadeli seyahatleri sübvanse etmesi gerektiğini savundu.

Konuyla ilgili olarak Alman basınında yer alan haberlerde bunun endüstrinin gazını kurtaracağı ve emeklilerin tatil yerlerini destekleyeceği görüşüne yer verilirken Alman Bild gazetesi Alman politikacıların teklife ilişkin karşı görüşlerini ise şu şekilde duyurdu:


Ralf Stegner (SPD): Bu çılgın bir fikir ve kesinlikle enerji politikası sorunlarımızı çözmeye bir katkı değil.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Ekonomi Bakanı Andreas Pinkwart: Almanya’yı kışın çok fazla insan terk ederse bu satın alma gücüne mal olabilir.
Jana Schimke (CDU): Teklif rekor borç, özel fonlar ve enflasyonla ilgili ek harcamaların yanı sıra en az 10 milyar Euro'ya mal olacak. Sonunda neyin kurtarılacağı ölçülebilir değil.


Sanayide çarkları döndürmek ve konutları ısıtmak için Rus petrolü, gazı ve kömürüne diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla bağımlı olan ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında gaz endişesi yaşayan Almanya normalde ihtiyacı olan doğal gazın yüzde 55’ini, ham petrolün yüzde 35’ini ve kömürün yüzde 45’ini Rusya’dan karşılıyor. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum