Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

BAE'de turistlere alkol satışıyla ilgili yasa değişti!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) turistlerin artık yerel mağazalarda alkol satın almak için özel bir lisansa ihtiyacı olmayacak.

  • Reklam
BAE'de turistlere alkol satışıyla ilgili yasa değişti!
13 Kasım 2020 - 19:32
Reklam
BAE'nin popüler şehirlerindeki otellerde, barlarda ve kulüplerde alkollü içecekler ve bira turistlere sunulsa da, bunları mağazalardan satın almak için bir devlet lisansı gerekiyordu.

Ülkede yabancılar, geçerli bir vizeye sahip bir pasaport ibraz ettikten sonra perakende satış noktalarında verilen 30 günlük ücretsiz izin ile alarak alkol satın alabiliyorlardı. Yakın zamana kadar Abu Dabi'de de benzer kurallar yürürlükteydi.


Ancak Eylül ayında BAE'nin başkentinde alkol satışı için lisans sistemi iptal edildi. Birleşik Arap Emirlikleri'ne daha fazla turist çekilebilmesi için diğer bazı yeni yasalarda da gevşemelerin olabileceği belirtildi.


Yürürlüğe giren yeni yasa ile birlikte turistler artık BAE'deki herhangi bir dükkandan herhangi bir izne gerek kalmadan serbestçe alkol satın alabilecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu Rusya Federasyonu havacılık otoriteleri tarafından alınan kararla Türkiye'ye uçuş izinlerinin azaltılması bununla birlikte BAE'ye uçuş kotalarının artırılması planları gündeme gelmişti. Ülkede yürürlüğe giren yeni yasa ile birlikte yakın gelecekte ülkeye gelecek Rus turist sayısında artış beklendiği kaydedildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum