Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Çavuşoğlu'ndan turizm açıklaması: ''Hayal kırıklığına uğradık''

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu güncel turizm gelişmelerine istinaden açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'ndan turizm açıklaması: ''Hayal kırıklığına uğradık''
20 Haziran 2020 - 13:12
Reklam

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu güncel turizm gelişmelerine istinaden açıklamalarda bulundu.

 

Bazı ülkelerin Türkiye'yi riskli gruba almasının hayal kırıklığı yarattığını, Türkiye turizm endüstrisinin yabancı turistlerin hizmetine hazır olduğunu belirtten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını sürecinde Türkiye'nin 120'den fazla ülkeye tıbbi ekipman sağladığını, bir yandan Covid-19 ile mücadele ederken ülkenin gücünün de dünyaya gösterildiğini kaydetti.

 
Türkiye'ye turist gönderen tüm ülkelerle irtibatların sürdüğünü, ancak bazı ülkelerin Türkiye'yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradıklarını kaydeden Bakan Çavuşoğlu şöyle devam etti:
 
''Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır. Türkiye'nin riskli durumda olması konusunda Avrupa Birliği'nin kararı önemli. Komisyonda kararı değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Uçuşları geri başlattığımız zaman birçok ülke Türkiye’yi güvenli kabul edip uçuşlarını başlattı. Türkiye'ye gelen bütün turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Konuklarımız Türkiye'den ayrılmadan önce test yaptırmak istiyorsa biz buna hazırız. Bizim alt yapımız buna uygun. Türkiye'den ayrılacağı zaman test yaptırmak isterse konuğumuz, yapacağız.''
 
 
 
Almanya'yla Türkiye arasındaki ilişkilerin sadece turizmle sınırlı olmadığını bu yüzden de birtakım kriterlerin belirlenmesi gerektiğine değinen Bakan Çavuşoğlu ''Bu tür kriterleri turizm sektörü ve sağlık sektöründeki uzmanlar belirleyecek. Dünya'da kaç tane AB ülkesi Covid-19'a karşı Türkiye'den daha iyi bir performans gösterdi.'' ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turkiyem
    1 ay önce
    Olsun bakanım gelmesinler biz bize yeteriz yerli turist ne güne duruyor işletmeler biraz indirim yapsınlar yeter